Projekt ARES rozdział 21 i 22

Kolejna porcja wrażeń dla miłośników opowiadań osadzonych w uniwersum Command & Conquer. Po kilku miesięcznej przerwie FatMan podesłał kolejne 2 części swojego sztandarowego opowiadania Projekt Ares.  Króciutki fragment  rozdziału 22 znajdziecie  poniżej, natomiast po całe opowiadanie zapraszam tutaj.

„…W pewnym momencie na salę wszedł porucznik Welsh. On jako jeden z kilku techników-saperów miał dostęp do sali dowodzenia. Rozglądnął się i zobaczywszy dowódcę podszedł do niego. Zasalutował.
– O co chodzi poruczniku? –zapytał Stark. – Co pan tu robi? Powinien pan teraz być u siebie i badać SI wroga.
– I to właśnie robiłem – odpowiedział Welsh nie ukrywając oburzenia – Wparowali do labolatorium ludzie pułkownika Winstona i zgarnęli wszystko co ich interesowało. Na mój protest pokazali dokumenty i kazali milczeć. Nie pozwolono mi brać udziału w badaniach. O co tu chodzi panie generale? Przecież mam odpowiedni poziom dostępu. Nie takie rzeczy widziałem. – zameldował porucznik Welsh, po czym dodał nieco bardziej akcentując – To trochę nieładnie z ich strony.
Generał spojrzał na niego. Westchnął tylko. Nalał sobie nową porcję kawy i gestem zaprosił do swego gabinetu. – EVA. Wezwij do mnie Winstona. – rzekł generał Stark siadając na swoim fotelu…..”

Dodaj komentarz