Mobius Map Editor 1.4.5.0

Wydano nową wersję edytora map do Command & Conquer Remastered o nazwie Mobius Map Editor a przygotowaną przez Nyerguds’a. Mobius Map Editor to ulepszona wersja edytora map, oparta na kodzie źródłowym wydanym przez Electronic Arts. Edytor umożliwia edycję map dla gier Command & Conquer Tiberian Dawn, Sole Survivor i Red Alert. Celem projektu jest poprawienie użyteczności i wygody edytora map, naprawa błędów, ulepszanie i oczyszczanie kodu, zwiększenie kompatybilności z różnymi rodzajami systemów oraz poprawa obsługi modów.

Mobius Map Editor oferuje wiele usprawnień i dodatkowych funkcji, takich jak wielowątkowość do ładowania i zapisywania, skróty klawiszowe do większości funkcji w edytorze, wsparcie dla przeciągania i upuszczania, funkcja wypełniania obszaru, eksport obrazu oraz obsługa modów.

Edytor został zaprojektowany tak, aby nie wymagał nadpisywania plików zainstalowanej gry. Wystarczy rozpakować edytor do nowego folderu na dysku. Podczas pierwszego uruchomienia automatycznie spróbuje wykryć folder, w którym zainstalowana jest gra. Zaleca się również instalację modu GraphicsFixesTD (który znajdziecie w warsztacie Steam’a oraz serwisie moddb.com), który usuwa błędy i uzupełnia brakujące elementy graficzne. Mod ten jest automatycznie używany przez edytor.

Mobius Map Editor to idealne rozwiązanie dla fanów Command & Conquer, którzy chcą stworzyć własne mapy i modyfikacje. Edytor oferuje wiele funkcji i usprawnień, które ułatwią tworzenie interesujących i atrakcyjnych map. Więcej informacji na temat instalacji i konfiguracji można znaleźć w pliku MANUAL.md. Pełną listę zmian można zobaczyć w pliku CHANGELOG.md.

Projekt jest nadal rozwijany i w przyszłości może pojawić się jeszcze więcej nowych funkcji. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na stronie projektu w serwisie GitHub a plik bezpośrednio do pobrania zgarniecie z tej strony.

Dodaj komentarz