Dune 2000

Informacje o Dune 2000
Twórca: Westwood Studios
Wydawca w Polsce: Cenega
Data wydania: 12 Czerwiec 2001

Wymagania:
System Operacyjny: 95, 98, ME, 2000 lub XP
Procesor: Pentium 400 MHz
HDD: 600 Mb [ Same misje ]
Grafika: 16mb komptybilna z Direct3D
RAM: 64 Mb
Multiplyer: LAN, cable modem or 56k modem
Gra wieloosobowa: TCP/IP lub IPX 2-8 Graczy
DirectX 7.0a

Opis gry:

Dune 2000 to strategia czasu rzeczywistego osadzona w uniwersum stworzonym przez Franka Herberta. Gra została wydana w 1998 roku przez Westwood Studios i jest remasterem kultowej już gry Dune II: The Building of a Dynasty. Dune 2000 oferuje wiele unikalnych misji, różnorodne jednostki i mapy, a także różne tryby rozgrywki, w tym tryb kampanii dla jednego gracza i tryb wieloosobowy.

Gra wykorzystuje silnik gry Command & Conquer, co pozwoliło na poprawienie grafiki i dźwięku w porównaniu z poprzednią częścią. W grze występują znani aktorzy, w tym John Rhys-Davies jako Atreides Mentat, Richard Marcus jako Ordos Mentat, Robert Carin jako Harkonnen Mentat, Nancy Valen jako Fremen Warrioress oraz Adrian Sparks jako cesarz. Fabuła Dune 2000 łączy się z wydarzeniami z poprzedniej części, a gracze muszą wybierać między trzema frakcjami: Atreides, Harkonnen i Ordos.

Gra oferuje wiele różnych jednostek, takich jak czołgi, piechota, helikoptery i wiele innych, a także wiele rodzajów budynków. Każda z frakcji ma swoje unikalne jednostki i budynki, co wpływa na różnorodność strategii w grze. Mapy są różnorodne, a niektóre z nich mają unikalne cechy, takie jak niszczalne ściany lub ograniczenia czasowe.

Dune 2000 to świetna gra dla fanów uniwersum Franka Herberta oraz miłośników strategii czasu rzeczywistego. Gra oferuje wiele godzin zabawy dzięki różnorodnym trybom rozgrywki i unikalnym jednostkom.