Emperor: Battle for Dune

Informacje o Emperor Battle for Dune
Twórca:
Westwood Studios
Wydawca w Polsce:
Cenega
Data wydania:
12 Czerwiec 2001

Wymagania:
System Operacyjny: 95, 98, ME, 2000 lub XP
Procesor: Pentium 400 MHz
HDD: 600 Mb [ Same misje ]
Grafika: 16mb komptybilna z Direct3D
RAM: 64 Mb
Multiplyer: LAN, cable modem or 56k modem
Gra wieloosobowa: TCP/IP lub IPX 2-8 Graczy
DirectX 7.0a

Opis gry:

Emperor: Battle for Dune to wspaniała gra strategiczna czasu rzeczywistego, która osadzona jest w uniwersum Dune Franka Herberta. Gra została wydana w 2001 roku przez Westwood Studios i zachwyciła graczy swoją kompleksowością oraz wiernością wobec światowej sławy powieści.

Gracze wcielają się w jedną z trzech frakcji: Atreides, Harkonnen lub Ordos, i starają się zdobyć kontrolę nad planetą Arrakis i jej cennymi złożami przyprawy melange. Podczas gry, gracze mogą korzystać z technologii i jednostek, które pojawiają się w powieściach Dune, takich jak egzoszkielety, „prawdziwe” latające dywany oraz technologie Fremenów.

W grze pojawiają się również znane postaci, takie jak Duke Leto Atreides, Baron Vladimir Harkonnen i książę Shaddam IV, co sprawia, że gracze mogą poczuć się jakby byli częścią oryginalnej historii. W grze pojawiają się także elementy kultury Fremenów, takie jak walka wręcz, kamuflaż i podziemne tunelowanie, które pozwala na dodatkowe strategie w grze.

Gra oferuje również zaawansowany system budowania bazy, który pozwala graczom na kontrolę nad każdym aspektem ich bazy, a także na dostosowanie strategii do unikalnych cech ich frakcji. Bitwy są dynamiczne i wymagają strategicznego myślenia oraz szybkich decyzji, co pozwala graczom poczuć się jak prawdziwi dowódcy.

Emperor: Battle for Dune to doskonały wybór dla miłośników serii Dune, którzy szukają wyzwania i kompleksowej rozgrywki. Gra wspaniale wprowadza graczy w klimat uniwersum Franka Herberta i zapewnia dużo emocjonującej rozgrywki.

 

House Atreides

House Ordos

House Harkonnen