C&C Generals 2 [anulowane]

zapowiedziana: 11 grudnia 2011
developer: Bioware Victory
wydawca: EA

engine: Frostbite 2

ogłoszenie wstrzymania prac: 29 Października 2013

C&C Generals 2 to anulowana gra strategiczna czasu rzeczywistego, będąca kontynuacją popularnego tytułu Command & Conquer: Generals. Gra była rozwijana przez studio Victory Games, ale w 2013 roku została anulowana przez EA.

C&C Generals 2 miało zaoferować graczom nowe funkcje i ulepszenia, w tym ulepszony silnik graficzny, bardziej rozbudowane kampanie dla każdej z frakcji, nowe jednostki i możliwość tworzenia własnych generałów. Według zapowiedzi twórców, gra miała być oparta na modelu free-to-play, z możliwością zakupienia dodatkowych jednostek, map i kampanii.

Jedną z nowości miała być zmieniona formuła rozgrywki wieloosobowej, która miała skupić się na dynamicznych bitwach i zwiększonej interakcji pomiędzy graczami. Gracze mieli mieć do dyspozycji różne tryby gry, takie jak Deathmatch, King of the Hill, Control Points czy Assault.

Anulowanie C&C Generals 2 było zaskoczeniem dla fanów serii, którzy oczekiwali na kontynuację jednej z najbardziej lubianych i popularnych gier strategicznych czasu rzeczywistego. EA nie podało oficjalnych przyczyn anulowania projektu, ale część spekuluje, że wynikało to z kłopotów finansowych studia oraz braku zainteresowania ze strony graczy.

Mimo anulowania gry, C&C Generals wciąż cieszy się dużą popularnością wśród fanów, którzy grają w nią do dziś i tworzą różnego rodzaju modyfikacje i ulepszenia, aby ulepszyć doświadczenie z gry.

E3 2013 Official Trailer - "Welcome Back, General"