Tyberium

Tyberium – skąd się wzięło, co może przynieść Ziemi – zagładę czy zbawienie ?
Budowa oraz skład …

Sama nazwa tyberium (ang: tiberium) pochodzi od rzeki Tybr, gdzie spadł meteoryt przynoszący nową formę życia na naszą planetę.
Powołano międzynarodowe zespoły naukowców w tym genetyków, biologów, chemików oraz patologów w celu odgadnięcia pochodzenia, oraz składu kryształu tyberium. Szefem projektu został doktor Ignatio Mobius.
Naukowcom udało się odkryć kilka rzeczy i tajemnic tyberium. Odkryto iż jest to forma minerału, który rozmnaża się za pomocą drzew tyberyjskich lub kwiatów tyberyjskich, zmutowanych drzew pod wpływem bliskości kryształów tyberium. Same kryształy byłyby nie trujące, gdyby nie wydzielana przez nie trucizna w formie lotnej. Naukowcom udało się ustalić zawartość wydzielanego gazu przez kryształy tyberium to w 22 % metan, 19 % stanowi lotna siarka, 12 % naftalen, 10 % argon, 6 % izobutan, 2 % Ksylen z tego 29 % nieznanych gazów występujących na Ziemi.
Udało się również ustalić skład chemiczny samego kryształu w ponad 42,5 % to fosfor potem w 32,5 % żelazo, następnie wapń w 15,25 %, miedź 5.75 % i 2.5 % krzemu. Pozostałe 1.5 % to nieznane minerały i pierwiastki nie mające odpowiedników w tablicy Mendelejewa. Naukowcy badający kryształ stwierdzili, że wszystkie znane nam pierwiastki tyberium pobiera prosto z gleby czyniąc ją jałową i niezdatną do użytku.

Organizmy żywe na naszej planecie oparte są w większości na budowie ze związków węgla, natomiast tyberium zgodnie z zawartością pierwiastków jest budowy związków krzemu oraz żelaza, to oznacza że tyberium nie powstało na Ziemi oraz przez promieniowanie. Zarodki tyberium zostały dostarczone na Ziemię z kosmosu.

Wpływ biologiczny …

Tyberium w samo w sobie jest wspaniałym minerałem, posiada tyle zalet że naukowcy sądzili że to cud z nieba kończący kłopoty energetyczne współczesnego świata. Jednak statystki dziwnych zachorowań rosły. Naukowcy i lekarze podjęli liczne starania co mogło być przyczyną tych chorób. Okazało się że powodem było przebywanie ludzi i zwierząt w pobliżu pół czystego tyberium co okazało się szkodliwe dla żywych organizmów. Po pojawieniu się tyberium na zarazę tyberyjską (silne oddziaływanie gazów tyberyjskich na organizmy żywe powodujące silne mutacje organów wewnętrznych lub powodująca natychmiastowy zgon) umarło ponad 4,286,334 ludzi, zwierząt domowych 11,223,994. Kolejne badania zarażonych ludzi i zwierząt przyniosły kolejne dane dotyczące dolegliwości reprodukcyjnych u ludzi ponad 1,446,294 przypadków bezpłodności oraz u zwierząt 12,443,761. Kolejne badania wskazały dolegliwości w oddychaniu oraz choroby górnych i dolnych dróg oddechowych u ludzi ponad 2,447,392 przypadków, natomiast u zwierząt 9,442,661. Te dane nadal rosły w zastraszającym tempie.
Po tych wstrząsających danych określono, że przyrost tyberium jest w skali globalnej ogromny jak na roślinę. Obliczono, że za kilkadziesiąt lat kryształy opanują 100 % powierzchni kuli ziemskiej, a atmosfera ziemska stanie się toksyczna dla zdrowych organizmów.

Rozrost tyberium na świecie w ciągu najbliższych lat

Rozmnażanie się tyberium oraz występowanie …

Według naukowców kryształy powodują silna mutację u roślin, zwłaszcza drzew które w ciągu 12 dni zmutuje w rozsiewające zarodniki kwiatostan tyberium. Zarodniki oraz samo tyberium jest silnie trujące.

Zmutowane drzewo które rozsiewa zarodniki tyberium

Samo tyberium rozrasta się zarówno pod ziemią za pomocą korzeni jak i przez wysiew zarodników, które pokonują kilkaset metrów, aby stworzyć kolejne łaty kryształów, te następnie łączą się i powstaje ogromne pole tyberium. Tyberium najlepiej rozmnaża się w strefach tropikalnych oraz umiarkowanych ciepłych. W strefach zimnych i biegunowych występowanie tyberium jest minimalne lub żadne.

Wpływ polityczny …

Mimo tych niepokojących i nieciekawych wiadomości tyberium jest wydobywane nadal. Dzięki temu iż kryształy są na powierzchni opracowano bezpieczny zbiór tego kryształu mimo swych trujących właściwości.

Kombajny zbierające tyberium z pól tyberyjskich

Przodownictwo objęły kraje pod wpływem Bractwa NOD 49 % wydobycia, następnie zajmują kraje G7 27 % wydobycia oraz 24 % stanowią kraje nie będące pod wpływem obydwu stron. Próba monopolizacji wydobycia tyberium przez Bractwo spowodowało liczne spięcia na arenie politycznej, dzięki czemu Bractwo NOD nadal przejmuje prowadzenie w wydobyciu tyberium. ONZ próbuje przekonać Bractwo o wycofanie się z prób zastraszania krajów. Wybucha wojna – WOJNA TYBERYJSKA.