8-Bit Hordes

Twórca: Petroglyph
Wydawca: Petroglyph
Data wydania: 12 sierpnia 2016 PC
Data wydania: 1 lutego 2019 XBOX ONE/PS4
oficjalna strona: www.8bithordes.com

Wymagania minimalne :
Procesor: 2,6 GHz (Dual Core)
Platforma: Windows 7 / 8 / 10
HDD: 2 GB
Grafika:  Nvidia Geforce GTS 250 / ATI Radeon HD 3870 (DirectX 11 )
RAM: 4 GB

Wymagania zalecane :
Procesor: 2,6 GHz (Quad Core)
Platforma: Windows 7 / 8 / 10
HDD: 2 GB
Grafika:  Nvidia GeForce 550 Ti / AMD Radeon HD 6800 Series (DirectX 11 )
RAM: 6 GB

8-Bit Hordes to strategiczna gra czasu rzeczywistego stworzona przez studio Petroglyph Games. Jest to kontynuacja gry 8-Bit Armies i druga część serii 8-Bit. Gra została wydana w 2016 roku i jest dostępna na platformie Steam oraz na oficjalnej stronie internetowej dewelopera.

Akcja gry toczy się w świecie fantasy, w którym gracze mogą wybierać między dwoma frakcjami – DeathSworn i Lightbringers. DeathSworn to mroczna armia, składająca się z nekromantów, orków, demonów i innych potworów. Natomiast Lightbringers to frakcja świecąca jasnym światłem, w skład której wchodzą m.in. elfy, krasnoludy i smoki.

Gra oferuje kampanię dla jednego gracza, składającą się z 24 misji, które można zagrać po stronie jednej z frakcji. W trybie wieloosobowym można rywalizować z innymi graczami w kilku trybach, takich jak Deathmatch czy King of the Hill.

Podobnie jak w poprzedniej części, gra posiada charakterystyczny pikselowy styl graficzny, który nawiązuje do gier z lat 80. i 90. Dostępne są także różnorodne jednostki i budynki, takie jak kowadła, magiczne wieże, smocze gniazda, nekropolie, czy cmentarze.

Frakcje oferują różnorodne jednostki, m.in. DeathSworn posiada nekromantów, wampiry, zombie, a także szkielety wojowników. Natomiast Lightbringers oferują jednostki takie jak elfowie łucznicy, krasnoludzcy kowale, a także smoki i golemy.

8-Bit Hordes oferuje prostą rozgrywkę, którą łatwo opanować, ale równocześnie posiada wiele elementów, które pozwolą graczom na strategiczne myślenie i rozwijanie swojej armii.

Zapowiedź