8-Bit Invaders

Twórca: Petroglyph
Wydawca: Petroglyph
Data wydania: 16 grudnia 2016 PC
Data wydania: 26 lutego 2019 XBOX ONE/PS4
oficjalna strona: www.8-bitinvaders.com

Wymagania minimalne :
Procesor: 2,6 GHz (Dual Core)
Platforma: Windows 7 / 8 / 10
HDD: 2 GB
Grafika:  Nvidia Geforce GTS 250 / ATI Radeon HD 3870 (DirectX 11 )
RAM: 4 GB

Wymagania zalecane :
Procesor: 2,6 GHz (Quad Core)
Platforma: Windows 7 / 8 / 10
HDD: 2 GB
Grafika:  Nvidia GeForce 550 Ti / AMD Radeon HD 6800 Series (DirectX 11 )
RAM: 6 GB

„8-Bit Invaders” to trzecia gra z serii „8-Bit”, stworzona przez studio Petroglyph Games i wydana w 2016 roku. Gra ta, podobnie jak „8-Bit Armies” i „8-Bit Hordes”, jest strategią czasu rzeczywistego, w której gracz ma do wyboru dwie frakcje – ludzką i obcą.

W „8-Bit Invaders” znajdziemy 24 kampanie dla jednego gracza, a także nowy tryb „Conquer The Multiverse”, w którym gracz może podbijać kolejne światy i walczyć z kolejnymi przeciwnikami. Podstawową mechaniką gry jest budowanie bazy i rozwijanie jej, aby móc pokonać przeciwnika.

Gra oferuje łatwe w opanowaniu jednostki i budynki, dzięki czemu gracze początkujący w gatunku nie powinni mieć większych problemów z rozpoczęciem gry. Jednocześnie w grze znajdują się także zaawansowane jednostki i budynki, które pozwalają na strategiczne planowanie działań.

„8-Bit Invaders” posiada także tryb kooperacji, w którym można grać z przyjaciółmi. Dodatkowo, rozgrywka z AI jest także dostępna, a doświadczeni gracze mogą walczyć z przeciwnikami o różnym stopniu trudności. Mapy są zróżnicowane pod względem wielkości i zawierają elementy destrukcyjne.

Gra oferuje także świetny soundtrack autorstwa Franka Klepackiego, znanego z innych gier RTS, takich jak „Star Wars: Empire at War”, „Universe at War” czy „Grey Goo”.

Należy zaznaczyć, że „8-Bit Invaders” oferuje pełną współpracę z „8-Bit Armies” i „8-Bit Hordes”, dzięki czemu gracze mogą wziąć udział w epickich bitwach pomiędzy frakcjami z różnych gier.

Podsumowując, „8-Bit Invaders” to kolejna udana odsłona serii „8-Bit”, oferująca ciekawą i zabawną rozgrywkę w klasycznym stylu strategii czasu rzeczywistego.