Statki kosmiczne

DEATH STAR

Potężna stacja bojowa. Może zniszczyć nie tylko całe floty wroga, ale również planety.

ACCLIMATOR CRUISER

Fregata szturmowa średniej wielkości, uzbrojona w 2 baterie turbolaserów, 2 baterie dział laserowych, wyrzutnię torped protonowych i 1 wyrzutnię pocisków. Na pokładzie przenosi 3 eskadry myśliwców typu TIE oraz 1 eskadry bombowców typu TIE. Uniwersalna jednostka, o zrównoważonych wadach i zaletach.

ALLIANCE ASSAULT FRIGATE

Ciężka fregata szturmowa uzbrojona w 2 ulepszone baterie turbolaserów i 1 baterię dział jonowych. Na pokładzie przenosi 6 eskadr myśliwców typu TIE oraz 3 eskadry bombowców typu TIE. Może szybko zniszczyć tarcze wrogich jednostek, kompensując tym samym mniejszą liczbę baterii turbolaserów.

ESCORT FRIGATE

EXECUTOR STAR DESTROYER

HOME ONE

Okręt liniowy dowodzony przez admirała Ackbara, znakomitego dowódcę floty mogącego wydać rozkaz innym jednostkom skupienie ostrzału na wybranym celu. Baza Jeden jest uzbrojona w 4 baterie turbolaserów i 4 baterie dział jonowych.

IMPERATOR

INTERDICTOR CRUISER

Lekki okręt wojenny wyposażony w urządzenia zakłócające tor wrogich pocisków i torped oraz uniemożliwiające wrogim jednostkom ucieczkę z pola bitwy.

CALIMARI CRUISER

Ciężki krążownik Rebelii uzbrojony w 4 baterie turbolaserów i 2 bateria dział jonowych. Odporny na zniszczenie generatora tarczy.

VICTORY CLASS

Ciężka fregata szturmowa uzbrojona w 2 ulepszone baterie turbolaserów, 2 baterie dział laserowych, wyrzutnię torped protonowych i 1 wyrzutnię pocisków. Na pokładzie przenosi 4 eskadry myśliwców typu TIE oraz 2 eskadry bombowców typu TIE. Uniwersalna jednostka, o zrównoważonych wadach i zaletach.

BROADSIDE

Fregata wyposażona w pociski dalekiego zasięgu typu Diamond-Boron. Niestety pociski charakteryzują się niską celnością. Jednostka słabo opancerzona, mało zwrotna.

CORELLIAN CORVETTE

Lekki i szybki krążownik patrolowy, uzbrojony w 8 dział laserowych. Znakomicie sprawdza się w walkach z myśliwcami i bombowcami. Wyposażony w potężne silniki, pozwalające na szybkie opuszczenie walki, której nie może wygrać.

SLAVE1

Boba Fett, łowca nagród podróżujący po galaktyce, niedostrzegany przez floty wroga. Jego statek, Niewolnik I, jest uzbrojony w szybkostrzelne działka laserowe oraz ładunki sejsmiczne.

MC30C

MARAUDER

Fregata wyposażona w pociski dalekiego zasięgu typu Diamond-Boron. Niestety pociski charakteryzują się niską celnością. Jednostka słabo opancerzona, mało zwrotna.

CORELLIAN GUNSHIP

Szybki krążownik patrolowy, uzbrojony w 2 działa laserowe i 4 wyrzutnie pocisków. Pociski mogą nawet uszkodzić jednostki wroga chronione tarczami.

MILLENNIUM FALCON

Mocno zmodyfikowana fregata koreliańska typu YT-1300, obecnie należąca do Hana Solo. Bardzo szybka i zwrotna. Jej uzbrojenie pozwala na nawiązanie równorzędnej walki ze znacznie większymi jednostkami.

Materiał na tej stronie powstał na podstawie polskiego tłumaczenia EAW oraz przy pomocy ModestMeteor.

Tartan Cruiser

Lekki krążownik patrolowy uzbrojony w 4 działa laserowe. Sprawdza się w walkach z myśliwcami i bombowcami. Czasowo może zwiększyć moc dział kosztem mocy tarcz.