Novus jednostki

Ohm Robot – Ombot

Novus wykorzystuje roboty jako główny element piechoty. Zaawansowana nanotechnologia pozwala szybko i tanio je budować i często służą one na polu walki za mięso armatnie. Ich oprogramowanie doskonale to rozumie i nie widzi w tym żadnego problemu.

Constructor – Konstruktor

Konstruktor jest jednostką służącą do budowania i napraw. Korzystając ze zbiorników nanocząsteczek w szybkim tempie wznosi budynki z zapasów zebranych surowców. Kilku Konstruktorów pracujących nad tym samym budynkiem znacznie przyspiesza tempo operacji.

Blade Trooper – Szturmowiec

Szturmowcy zostali zaprojektowani przez Założycieli do walki z Tytanami Hierarchów. Zaprogramowani są do szybkich i zabójczych ataków w walce wręcz. Przez krótki czas Szturmowcy potrafią się mnożyć i usuwać mgłę wojny.

Hacker – Haker

Haker specjalizuje się w manipulowaniu maszynami, zamykaniu systemów elektronicznych oraz wykorzystywaniu wszelkich ich słabości na korzyść Novus.

Antimatter Tanks – Czołg Antymateryjny

Czołg Antymateryjny zbudowany jest wokół reaktora magnetycznego, który przechowuje antymaterię w energetycznych osłonach. Rozbicie osłony energetycznej powoduje uwolnienie antymaterii, która rozprzestrzenia się gwałtownie. Jeśli niedaleko siebie znajduje się kilka osłon antymaterii, może dojść do zabójczej w skutkach reakcji łańcuchowej.

Field Inverter – Inwerter Pola

Inwerter Pola pełni na polu bitwy podwójną rolę. Korzystając z generatora pola magnetycznego, działa jako bardzo skuteczna tarcza lub jako skuteczna bojowa jednostka lądowa. Inwerter Pola sam zabiera część uszkodzeń tarczy.

Amplifier – Wzmacniacz

Wzmacniacz jest jednostką projekcji harmonijnej, która używa energii dźwiękowej do rozrywania metalu i budynków. Podczas wytwarzania rezonansu Wzmacniacz jest unieruchomiony.

Variant – Polimorf

Polimorf jest jednostką wyposażoną generator pola miraży. Kiedy pozostaje w bezruchu, przyjmuje kształt sąsiednich obiektów. Wyposażony jest również z broń rozpryskową przeciwko piechocie i lekkim pojazdom.

Collector – Zbieracz

Zbieracze są niewielkimi dronami, które poszukują surowców i rozbijają je za pomocą promienia nanocząsteczkowego. Są to jednostki autonomiczne i nie można im wydawać rozkazów.

Corruptor – Koruptor

Koruptor jest latającą jednostką bojową i zwiadowczą Novus. Korzysta on z pokaźnego zestawu czujników i wyposażenia zakłócającego, co pozwala mu na wykrywanie zamaskowanych jednostek. Potrafi on przekazywać wirusy do wrogich maszyn, choć sam pozostaje odporny na takie ataki.

Dervish – Derwisz

Derwisz potrafi przestawić swoje potężne silniki naddźwiękowe w pozycję umożliwiającą mu pionowy start i poruszanie się po niebie z niebywałą prędkością. Walczy za pomocą dwóch działek strzelających cząsteczkami antymaterii, które potrafią wchodzić w reakcje łańcuchowe z cząsteczkami z innej jednostki.