etap 2 – Timbermist Woods

Po do tarciu do chatki, dziarskim krokiem wchodzimy do środka.

Czarownik, wespół ze smokiem dadzą nam do wykonania zadanie.

lawirując po mapie mijamy posąg, po czym idziemy w lewo

najlepiej zostawić tutaj zdobyte dotychczas klejnoty, nie zgina,  uzyskamy tak niezbędne miejsce w torbie 😉

Mijamy jabłoń, jeszcze nie jesteśmy gotowi by zrywać owoce, może udziabać nas ukryty w gałęziach wąż, ale spokojnie, wkrótce wrócimy w to miejsce wyposażeni w odpowiedni ekwipunek.

do znalezionej dziury wrzucamy żołędzia, szyszkę oraz orzech, po czym wyrośnie roślina, która w nagrodę napełni posiadany amulet jedną mocą. Przyda się ona w kolejnych zadaniach (niweluje truciznę, wypłasza ptaka).

klikamy na amulet uwalniając nowo zdobytą moc – dzięki temu ptak wzbije się w powietrze gubiąc pióro

podnosimy zgubione pióro i wracamy do początkowej chatki maga przekazując mu pióro kończymy powierzone zadanie, otrzymując równolegle kolejnego questa

tak tak, w tym strumyku też coś znajdziecie 😉

Ponownie wróciliśmy pod jabłoń, tym razem możemy przystąpić do zrywania jabłka. W razie ukąszenia, zdobyty wcześniej amulet zniweluje trucizne.

W międzyczasie zbieramy porozrzucane jeszcze po mapie klejnoty, gdy mam y już wszystkie, możemy przystąpić do wytapiania magicznego przedmiotu.

wyciągamy wszystkie zdobyte dotychczas kamienie, będziemy następnie umieszczać je kolejno nad ołtarzem.
Ich kolejność jest każdorazowo losowa, jedynie pierwszy ‚sunstone’ powtarza się za każdym razem, zatem po każdym skutecznym wyniku radzę zapisać grę. Zły wybór skutkuje zniszczeniem kamienia.
Po skutecznym ulokowaniu kamieni otrzymamy magiczny flet.

Przy przejsciu natrafiamy na pewnego jegomościa , znanego skądinąd z okładki gry. Z meijsca możemy wyczuć, że to on jest tym „czarnym charakterem” odpowiedzialnym za powstałe wydarzenia. Podczas rozmowy rzuci w nas kozikiem, chwytamy go i odrzucamy. Gdy już nasz przeciwnik czmychnie w odmęt jaskini i zamrozi wejście, z pomocą przyjdzie nam zdobyty chwile wcześniej flet. Jego dźwięk skruszy zamarznięte wejście do jaskini i umożliwi nam dalszą jej eksplorację.