Misje Alianci

Misja 1: Uwolnij

Cel 1: Uwolnij i ewakuuj Einsteina
Cel 2: Einstein i Tanya muszą przeżyć

W pierwszej misji sojuszniczej musisz uratować Einsteina z Radzieckiego Obiektu Badawczego. Tanya musi pozostać przy życiu. Potrafi ona eliminować wrogą piechotę z odległości oraz wysadzać budynki.

Przeprowadź Tanyę na zachodnią stronę radzieckiego kompleksu, trzymając się z daleka od śmiercionośnych cewek Tesli. Wyeliminuj wszelki wrogi opór, a następnie zniszcz zachodnie elektrownie. To powinno wyłączyć cewki Tesli, ponieważ potrzebują one dużej ilości energii.

Po zlikwidowaniu wrogów wokół Obiektu Badawczego Einstein wybiegnie na zewnątrz. Przyprowadź go wraz z Tanyą do oczekującego helikoptera, aby ukończyć misję.

Misja 2: Konwój z zaopatrzeniem

Cel: Zniszcz siły Sowietów blokujące przejazd konwoju z zaopatrzeniem

W misji tej konwój ma przejechać przez obszar za 25 minut, ale siły sowieckie zablokowały drogę. Musisz oczyścić teren z wszystkich wrogich sił, aby konwój z zaopatrzeniem mógł przejść bez przeszkód.

Zacznij od szybkiego rozbudowania swojej bazy. Na północ i południowy zachód od twojej bazy znajdują się pola z surowcami. Warto zbudować punkty obronne typu Pillbox wokół bazy, ponieważ w późniejszej misji będziesz wracał do tego obszaru, a baza, którą zakończysz tę misję, będzie ta sama.

Rozbuduj swoje siły piechoty i dżipy. Zachowaj część swoich żołnierzy w głównej bazie, na wypadek ataku Sowietów z innej strony. Mała sowiecka baza znajduje się na zachodzie, ale siły są rozproszone po całej mapie.

Wysyłaj swoje siły, aby zlikwidować rozsiane po mapie wrogie oddziały. Możesz zacząć od podjęcia południowej ścieżki, a następnie kontynuować ruch w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby upewnić się, że cały obszar jest oczyszczony. Po zniszczeniu ostatniej jednostki sowieckiej misja zostanie ukończona, a konwój z zaopatrzeniem dotrze na miejsce.

Misja 3: Zniszcz mosty

Cel 1: Zniszcz wszystkie mosty w rejonie działań
Cel 2: Tanya musi przeżyć

Misja rozpoczyna się w obszarze, gdzie obecna jest silna obecność radziecka. Tanya musi zniszczyć wszystkie mosty, aby spowolnić ruchy Sowietów. Misję rozpoczynasz samą Tanyą, lub ewentualnie z Medykiem, w zależności od mapy. Jeśli nie rozpoczynasz z Medykiem, ten wybiegnie z budynku, aby ci pomóc podczas oczyszczania obszaru z sił wroga.

Podążaj ścieżką i niszcz wszystkie mosty, na jakie natrafisz. Jest kilka beczek wybuchowych, które pomogą ci pozbyć się przeciwników. Po zniszczeniu trzeciego mostu, misja zakończy się.

Misja 4: Utrzymaj przejście

Cel 1: Utrzymaj drogę przejazdu konwoju
Cel 2: Zniszcz wszystkie jednostki i struktury Sowietów

W misji numer 4 powracasz do bazy, którą zbudowałeś w misji numer 2. Niemal natychmiast zostaniesz zaatakowany od północy. Trochę później Sowieci zrzucą Spadochroniarzy bezpośrednio do twojej bazy, więc upewnij się, że masz jednostki stacjonujące w głównej bazie przez cały czas.

Baza sowiecka znajduje się w północno-zachodnim rogu mapy. Będziesz potrzebował Fabryki Wojennej, aby budować Lekkie Czołgi, oraz Zakładu Serwisowego, jeśli chcesz mieć możliwość ich naprawy.

Obron swoją bazę, jednocześnie tworząc grupę około 12 Lekkich Czołgów. Powinna być ona wystarczająco duża, aby przebić się przez obronę sowiecką i zniszczyć ich Plac Budowy. Wyczyść resztę ich budynków i jednostek, aby ukończyć misję.

Misja 5: Uratuj Tanye

Cel 1: Uratuj Tanyę wysyłając szpiega do bazy wroga
Cel 2: Zniszcz obronę przeciwlotniczą Sowietów

Tanya została porwana, a to od Ciebie zależy jej ocalenie. Misję rozpoczynasz jako pojedynczy Szpieg. Szpieg potrafi przenikać niezauważony przez wrogie jednostki, z wyjątkiem psów.

Misja składa się z trzech różnych map, ale cel pozostaje ten sam. Szukaj luki pomiędzy patrolującymi psami i udaj się do budynku, gdzie zaparkowana jest ciężarówka. Szpieg poprowadzi ciężarówkę przez bazę wroga do miejsca, gdzie Tanya jest przetrzymywana jako jeniec.

Gdy Tanya wyjdzie z budynku, użyj jej do zniszczenia czterech stacji przeciwrakietowych wokół obiektu. Śmigłowiec przybędzie, aby ją odebrać, a ty otrzymasz wzmocnienia, aby zniszczyć bazę sowiecką.

Wzmocnienia obejmują 5 Inżynierów. W przeciwieństwie do gry Command & Conquer, Inżynierowie nie mogą przejąć budynku, chyba że zostanie on uszkodzony poniżej 25% punktów zdrowia. Jeśli wysyłasz Inżyniera do nienaruszonego budynku, spowoduje tylko pewne uszkodzenia, ale nie przejmie go.

Wysyłaj swoje siły, aby uszkodzić Plac Budowy, Koszary i Fabrykę Wojenną wroga. Wprowadź Inżynierów, aby przejąć budynki, a następnie je naprawić. Po przejęciu Koszar będziesz mógł szkolić więcej Inżynierów. Spróbuj również przejąć jedną z Elektrowni, ponieważ bez źródła zasilania budowa jednostek potrwa bardzo długo.

Rozbuduj swoją bazę i zacznij tworzyć grupę około 12+ Lekkich Czołgów. Będziesz mógł ich użyć, aby przełamać sowiecki obóz i zniszczyć ich Plac Budowy. Po zniszczeniu Placu Budowy wroga, przeciwnik może zdecydować się na sprzedaż całej bazy i wysłanie wszystkich swoich sił w Twoim kierunku. Po zniszczeniu wszystkich przeciwników misja dobiegnie końca.

Misja 6: Przeniknij do bazy wroga

Cel 1: Przeniknij szpiegiem do wrogiego centrum technologicznego
Cel 2: Przejmij dane Iron Curtain
Cel 3: Wytnij w pień wszystkich przeciwników

W tej misji musisz przeniknąć do Centrum Badań, wysyłając Szpiega. Najpierw musisz przejąć małą sowiecką placówkę na południe od twojego punktu startowego. Będziesz atakowany od razu po wejściu na mapę, ale powinieneś mieć wystarczająco dużo żołnierzy, aby poradzić sobie z sowiecką piechotą. Ustaw Centrum Dowodzenia, szybko zbuduj kilka Elektrowni, a następnie zbuduj Koszary i Rafinerię Rudy.

Są dwa pola rudy, jedno po lewej stronie i jedno po prawej. Gdy będziesz mieć fundusze, zbuduj drugą Rafinerię Rudy, aby wydobywać rudy po drugiej stronie bazy. Zbuduj Fabrykę Wojenną i używając 4 lub 5 Czołgów, rusz na południe z dziesięcioma żołnierzami do małej sowieckiej bazy z Radarem.

Zniszcz wszystkie obiekty obronne, ale upewnij się, że Radar pozostaje nietknięty. Uszkodź go do poniżej 25% zdrowia i przejmij go za pomocą Inżyniera. To pozwoli Ci zbudować Stocznię Morską w zatoce na południe.

Sowieci będą nadal desantować oddziały na twoje brzegi, więc upewnij się, że masz jednostki broniące twojej bazy i stoczni morskiej. Broń przeciwlotnicza również pomoże w obronie przed atakami z powietrza.

Zbuduj 7 lub 8 Śmigłowców bojowych i wyślij je na eksplorację obszaru na wschód, niszcząc po drodze wszystkie okręty podwodne. Obszar na północny wschód od sowieckiej wyspy jest dobrym miejscem do przeprowadzenia inwazji. Wyślij 2 lub 3 Transporty z Czołgami i Szpiegiem. Po wylądowaniu Sowieci zaatakują, ale powinieneś być w stanie bez przeszkód dostarczyć Szpiega do Centrum Badań na zachodzie. Upewnij się tylko, że Twoje Czołgi eliminują wszystkie psy, ponieważ to one są jedynymi jednostkami, które mogą zauważyć twojego Szpiega.

Po wykonaniu tego zadania, twoim następnym celem będzie zniszczenie wszystkich jednostek i struktur sowieckich. Sprowadź wzmocnienia i przesuń się przez pozostałą część sowieckiej bazy. Będziesz musiał również oczyścić wody z okrętów podwodnych i zniszczyć Stocznie Morskie. Gdy wszystkie jednostki zostaną zniszczone, ta misja zostanie ukończona.

Misja 7:Zdobądź radar

Cel 1: Zdobądź radar
Cel 2: Zniszcz wrogie ciężarówki z rudą

W tej misji twoim celem jest zdobycie Centrum Radaru, a następnie zniszczenie obiektów produkcyjnych okrętów podwodnych. Zatoka prowadząca do hangarów z okrętami podwodnymi jest chroniona przez Wieże Tesli, więc prawdopodobnie łatwiej będzie ci najpierw zniszczyć bazę sowiecką, włącznie z Wieżami Tesli, zanim zniszczysz hangary z okrętami podwodnymi.

Po przybyciu na mapę oczyść obszar i wyląduj Transport, w tym MCV oraz pozostałe jednostki. Szybko zbuduj Centrum Dowodzenia, Elektrownię i Koszary. Zaczynaj szkolić Żołnierzy Rakietowych, podczas gdy budujesz Rafinerię Rudy. Rozstaw Żołnierzy Rakietowych wokół swojej bazy, aby zwiększyć szanse na zestrzelenie wrogich samolotów. Zbuduj kilka Punkcików obronnych na południe od swojej bazy, aby chronić się przed jednostkami lądowymi. Teraz powinieneś być dość dobrze broniony.

Zbuduj Fabrykę Wojenną i wyślij 7 lub 8 Średnich Czołgów na południe, aby zniszczyć małą sowiecką placówkę z Centrum Radaru. Upewnij się, że Centrum Radaru pozostaje nietknięte, ponieważ będziesz potrzebować Inżyniera, aby je przejąć.

Po jego zdobyciu możesz je sprzedać, aby odzyskać część wydatków. Możesz spróbować go bronić, ale jednostki sowieckie będą nadal na niego atakować, dopóki nie zostanie zniszczony.

Kontynuuj budowę Czołgów, aż będziesz miał siłę liczącą około 15-20 jednostek. Będziesz również chciał zbudować Śmigłowce Bojowe lub Niszczyciele, aby oczyścić wody z sowieckich okrętów podwodnych. Wyślij swoje Czołgi, przemierzając bazę sowiecką na wschód, upewniając się, że niszczysz Stacje Elektryczne, aby wyłączyć Wieże Tesli. Przyprowadź swoją flotę aż na południowy wschód, aby zniszczyć Hangary z okrętami podwodnymi i ukończyć misję.

Misja 8: Chroń Chronosferę

Cel 1: Chroń Chronosferę
Cel 2: Chroń zaawansowane centrum technologiczne

W tej misji musisz chronić Centrum Badań przez 45 minut. Aby utrudnić zadanie, Mobilne Centrum Konstrukcyjne i główne siły są oddzielone od Obiektu Badawczego. Możesz budować jednostki, ale nie będziesz mógł konstruować nowych budynków, dopóki nie ustawisz Centrum Konstrukcyjnego.

Poprowadź swoje główne siły na wschód i przejdź przez most. Skorzystaj z Niszczyciela na rzece, aby pomóc zniszczyć sowieckie pojazdy. Gdy droga będzie wolna, przetransportuj Mobilne Centrum Konstrukcyjne i Minowe Jednostki do Obiektu Badawczego. Otwórz centrum konstrukcyjne i zbuduj Fabrykę Wojenną.

Użyj Minowych Jednostek, aby umieścić miny na obu głównych wejściach do obiektu. Możesz je ponownie załadować minami w Punkcie Obsługi. Rozpoczynasz misję z 12 000 kredytów, więc zacznij wytwarzać Czołgi. Będziesz również potrzebować Rafinerii Rudy, aby zbierać rudy na lewej stronie obiektu.

Zgrupuj Czołgi i wyślij je na tę stronę bazy, która tego najbardziej potrzebuje. Po upływie 45 minut misja zostanie ukończona.

Misja 9: Wydobądź Kosygin’a

Cel 1: Wydobądź Kosygin’a
Cel 2: doprowadź Kosygina bezpiecznie do własnej bazy

W tej misji masz wyspę tylko dla siebie i mnóstwo zasobów. Trudną częścią będzie przesłanie Szpiega do sowieckiego obozu odwykowego i przyprowadzenie Kosygina z powrotem do swojej bazy, unikając wykrycia przez sowieckie psy.

Rozpocznij budowę standardowego Centrum Konstrukcyjnego, Elektrowni, Rafinerii Rudy i Koszar. Następnie zbuduj Fabrykę Wojenną i kilka kolejnych Samochodów Wydobywczych, ponieważ na tej wyspie znajduje się dużo rudy.

Baza sowiecka znajduje się na północy, po drugiej stronie oceanu, więc wkrótce będziesz musiał zbudować Stocznię. Zbuduj Transporter i prześlij Szpiega przez ocean na północ. Wyląduj i przemyć Szpiega do sowieckiej bazy, starając się unikać patrolujących psów.

Budynek, do którego musisz przeniknąć, znajduje się w centrum bazy, po lewej stronie Centrum Konstrukcyjnego. Gdy wyślesz szpiega do środka, Kosygin wyjdzie na zewnątrz. Będziesz musiał mu pomóc w ucieczce. Na razie go nie ruszaj. Jeśli spróbuje opuścić bazę, uwolnione zostaną psy. Otrzymasz również kilka okrętów wojennych jako posiłki.

Zbuduj około tuzina Średnich Czołgów i Strażników i prześlij je na brzegi sowieckiej bazy. Tam również mają się znajdować okręty wojenne, ponieważ mają one długi zasięg na lądzie.

Wysłij swoje siły do sowieckiej bazy, aby spowodować zamieszanie. Staraj się przejechać lub zabić jak najwięcej psów. Wykorzystując rozproszenie Sowietów, wyprowadź Kosygina z bazy i skieruj go w stronę najbliższego Transportera.

Z odrobiną szczęścia dotrze on z powrotem do twojej bazy, a misja zostanie ukończona.

Misja 10: Podejrzenie i Dowody

(misja w 2-ch etapach)

Cel A: Zniszcz istniejącą broń atomową

Cel B: Przejmij i deaktywuj centrum kontroli

Misja „Podejrzenie”

Ta misja składa się z dwóch części. Pierwsza część polega na zdobyciu dostępu do sowieckiego Centrum Dowodzenia. Po wejściu będziesz musiał dezaktywować cztery bomby atomowe. Będziesz musiał zbudować swoją bazę od zera, więc rozmieść Centrum Konstrukcyjne i rozpocznij budowę elektrowni, rafinerii rudy i fabryki wojennej. Na wschodzie znajdują się niewielkie złoża minerałów, a na północy rudy.

Będziesz atakowany od północy i wschodu przez sowieckie czołgi i piechotę, więc przygotuj obronę lub utrzymuj swoje jednostki na obrzeżach bazy. Sowiecka baza ma Centrum Konstrukcyjne w północno-zachodnim rogu. Sprzymierz się z tym zagrożeniem i użyj swoich Longbow do zniszczenia Centrum Konstrukcyjnego. Po zniszczeniu Centrum Konstrukcyjnego będziesz miał 60 minut przed wystrzeleniem bomb atomowych.

Możesz ich użyć, aby zniszczyć inne budynki wroga i osłabić siły sowieckie. Upewnij się, że masz około 20 średnich czołgów przed przystąpieniem do szturmu na bazę. Nie musisz niszczyć wszystkich budynków Sowietów. Wystarczy, że przyprowadzisz Inżyniera do Centrum Dowodzenia i przejmiesz je, aby ukończyć misję. Upewnij się, że pozostało co najmniej 20 minut na liczniku czasu, aby zdążyć ukończyć następną część.

Misja „Dowody”

Będziesz dysponować tą samą ilością czasu, która pozostała z poprzedniej misji, więc im szybciej ukończysz tę część, tym więcej czasu będziesz miał w tej misji. Celem jest zlokalizowanie centrów kontroli i dezaktywacja bomb atomowych. Zatrzymaj swoich żołnierzy na chwilę, aby zabić nadbiegających Sowietów.

Poczekaj, aż psy obronne zostaną zabite, a następnie wyślij swoje oddziały. Przeprowadź Szpiega aż do pomieszczenia na południu i czekaj, aż Tanya dołączy. Powinna być w stanie wyeliminować większość wrogich żołnierzy, zanim się do Ciebie zbliżą. Cztery panele kontrolne znajdują się na południowym zachodzie, północnym zachodzie, północnym wschodzie i wschodzie.

Panel na północnym zachodzie jest strzeżony przez wieżę ognia. W małym pomieszczeniu na północny wschód od niej znajduje się panel

Misja 11: Umocnij przyczółek na rzece

Cel: Wyczyść drogę dla statków pod Vologradem

Ta misja składa się z dwóch map: „górnej” i „dolnej”. Bez względu na wybór, na początku otrzymasz 2 Centra Konstrukcyjne. Rozmieść jedno z nich i zachowaj drugie na przyszłość, gdy przejdziesz na drugą stronę rzeki. Zbuduj Elektrownię, Rafinerię i Fabrykę Wojenną, tak jak zwykle, a następnie kilka dodatkowych Harwesterów, aby zbierać rudy z pól.

Możesz trochę eksplorować z czołgami, ale nie idź za daleko na północ. Tam patrolują 2 Mamuty, które zniszczą twoją bazę, jeśli cię zauważą. Zbuduj Centrum Technologiczne, ponieważ będziesz potrzebować widoku, który daje GPS.

Zbuduj grupę czołgów i wyślij je na północ, aby uporać się z sowiecką bazą tam. Możesz przejąć jeden z ich budynków za pomocą Inżyniera i zbudować Rafinerię, dzięki czemu Samochody Wydobywcze nie będą miały daleko do zbierania minerałów na północy. Następnie zbuduj grupę Niszczycieli i wyślij je rzeką, aby zlikwidować ewentualne podwodne jednostki przeciwnika. Na razie unikaj wież Tesli. Gdy dolna część rzeki zostanie oczyszczona, możesz wysłać drugie Centrum Konstrukcyjne przez transportowiec, aby założyć drugą bazę.

Użyj śmigłowców Longbow do zniszczenia sowieckich Elektrowni, co powinno wyłączyć wieże Tesli. Niszczyciele powinny teraz być w stanie zniszczyć wieże Tesli w zasięgu. Wyeliminuj pozostałe oddziały i struktury sowieckie i poczekaj, aż flota dotrze rzeką, aby ukończyć misję.

Misja 12: Zniszcz Iron Curtain

Cel 1: Przejmij wszystkie centra technologiczne
Cel 2: Zniszcz prototyp Iron Curtain

Twoim celem w tej misji jest zdobycie 2 Tech Centerów sowieckich i zniszczenie Iron Curtain. Na północnym wschodzie znajduje się sowiecka baza, a na północnym zachodzie kolejna. Wschodnia baza jest mniejsza, więc możesz chcieć najpierw skupić się na niej.

Rozpocznij, rozmieszczając swoje Centrum Konstrukcyjne (MCV) i budując Elektrownię, Rafinerię Rud i kilka Fabryk Wojennych. Najprostszą drogą wydaje się być szybkie wysłanie czołgów i zdobycie wschodniej bazy jako pierwszej. Zniszcz wszystkie Wieże Tesli, a następnie zajmij się resztą sowieckich jednostek. Weź ze sobą jednego lub dwóch Inżynierów, aby móc przejąć pierwsze Tech Center.

Przywołaj pozostałe jednostki z powrotem do swojej bazy i uzupełnij je o kolejne czołgi. Wyślij je w górę wzdłuż zachodniej strony, aby zlikwidować większą bazę. Wyeliminuj sowieckie jednostki, zniszcz Iron Curtain pośrodku, a następnie przejmij Tech Center, aby ukończyć misję.

Misja 13: Wysadź podziemny ośrodek wojskowy

Cel 1: Umieść ładunki wybuchowe na generatorach
Cel 2: Ewakuuj się nim zostanie użyty gaz

Ta misja odbywa się wewnątrz jednego z centrów technologicznych. Musisz użyć swoich Inżynierów, aby umieścić ładunki wybuchowe na wszystkich generatorach. Masz na to czas 45 minut, a twoje siły są podzielone na 2 grupy od samego początku. Górna grupa to Grupa A, a dolna grupa to Grupa B.

Grupa A: Przyprowadź Inżyniera do panelu kontrolnego powyżej, aby zniszczyć jedną z Wież Tesli.

Grupa B: Przyprowadź wszystkich żołnierzy do północnego krańca korytarza i przejdź na wschód. Spowodujesz tym wjazd kilku pojazdów, które wyjeżdżają poza mapę. Jeśli będziesz trzymać się zbyt nisko, twoje jednostki zostaną przejechane. Zniszcz beczki i zabij pozostałych żołnierzy. Przyprowadź swoich żołnierzy do pokoju z beczkami i poczekaj, aby zabić żołnierzy patrolujących teren.

Idź na południe do sali kontrolnej, zabij żołnierzy i wyślij Inżyniera do panelu kontrolnego, aby umieścić pierwszy ładunek. Wróć na górę i na wschód. Zabij pojedynczego żołnierza i podnieś skrzynię, która przywraca zdrowie pobliskim jednostkom. Udaj się na północ, zabij kolejnego żołnierza i przyprowadź Inżyniera do małego pokoju kontrolnego, aby wysadzić drugą Wieżę blokującą Grupę A.

Kontynuuj do szarego pomieszczenia na wschód. Poruszaj się powoli, aby twoja piechota mogła zabić żołnierzy, którzy biegną w twoją stronę. Przyprowadź Inżyniera do panelu kontrolnego, aby umieścić drugi ładunek.

Grupa A: Trzymaj swoje jednostki przy południowym krańcu i skradaj się obok żołnierzy w następnym pomieszczeniu. Wciąż będziesz musiał zabić tego blokującego korytarz na wschód. Idź powoli, aby zabić psa i żołnierzy, a następnie podnieś skrzynkę z lekarstwem.

Zabij żołnierzy pilnujących sali kontrolnej na północ i przyprowadź Inżyniera, aby umieścić trzeci ładunek. Otrzymasz wzmocnienia dla Grupy B. Kontynuuj wzdłuż korytarza na wschód i zatrzymaj się tuż za kolejnym małym pokojem kontrolnym. Przyprowadź Inżyniera, aby zniszczyć Wieżę dla Grupy B.

Grupa B: Udaj się na wschód do kolejnego szarego pomieszczenia z czterema Wieżami i żołnierzami na patrolu. Przesuń Inżyniera na centralny panel kontrolny, aby wysadzić Wieżę w północno-zachodnim rogu pomieszczenia. Udaj się do panelu kontrolnego na północnym zachodzie, aby zniszczyć centralną Wieżę. Przeprowadź swoich żołnierzy i zabij żołnierzy na patrolu.

Przejdź na południe i przyprowadź Inżyniera do małego pokoju kontrolnego, aby aktywować Wieżę ognia i zabić żołnierzy w pokoju na południu. Gdy Wieża skończy działanie, wprowadź swoich żołnierzy, a następnie udaj się na zachód, niszcząc beczki blokujące drogę.

Przyprowadź Inżyniera do paneli kontrolnych w korytarzu, aby zniszczyć 2 Wieże. Kontynuuj na zachód i wprowadź Inżyniera, aby umieścić czwarty ładunek.

Przyprowadź swoje jednostki z powrotem do pomieszczenia, w którym były cztery Wieże, ale teraz jest tylko jedna. Użyj Inżyniera, aby aktywować panel kontrolny na południowym zachodzie pomieszczenia, umieszczając piąty ładunek.

Idź dolną ścieżką na wschód. Przyprowadź jednego żołnierza w dół i skradaj się wokół, aby zabić psa strzegącego panelu kontrolnego. Przyprowadź Inżyniera, aby użyć panelu kontrolnego i wysadzić beczki, niszcząc 2 Wieże i zabijając dużą grupę żołnierzy. Udaj się na wschód i użyj panelu kontrolnego, aby umieścić szósty ładunek. Przyprowadź Inżyniera do panelu kontrolnego po północnej stronie tego pomieszczenia, aby wysadzić ostatnią Wieżę w Pomieszczeniu Wież.

Grupa A: Przejdź przez pokój z beczkami na wschód. Skrzyżowanie łączy ten obszar z Pomieszczeniem Wież. Wyeliminuj dwóch pozostałych żołnierzy w tym pomieszczeniu i użyj panelu kontrolnego na północnym wschodzie, aby umieścić siódmy ładunek. Teraz możesz połączyć obie grupy w tym pomieszczeniu.

Obie Grupy: Udaj się na wschód, wyczyść pokój kontrolny i użyj ostatniego panelu kontrolnego, aby umieścić ósmy, ostatni ładunek.

Misja 14: Ostateczna konfrontacja

Cel: Zniszcz wszystkie siły Sowietów

To jest ostatnia misja w kampanii Aliantów. Twoim celem jest całkowite wyeliminowanie sowieckiej obecności i zabicie Stalina. W pierwszej części misji będziesz musiał użyć Tanyi i kilku Szpiegów, aby potajemnie przedostać się do małej sowieckiej bazy i ukraść pewne fundusze.

Przesuń Tanyę z dala od eksplozji, w przeciwnym razie przegrasz tę grę w ciągu kilku pierwszych sekund. Przeprowadź ją na zachód, aż dojdziesz do rzeki, zabijając po drodze wszelkich wrogich żołnierzy, a następnie na północ do małej bazy. Gdy droga będzie wolna, zabierz ze sobą Szpiedzy. Tanya może zniszczyć Elektrownie, co powinno wyłączyć Wieżę Tesli. Nadal jednak musisz uważać na Wieże Ognia. Przeprowadź Szpiegów do Silosów, aby ukraść fundusze. Następnie otrzymasz posiłki, aby rozpocząć budowę swojej własnej bazy.

Utwórz swoją bazę w pobliżu pól z rudą, a następnie zbuduj co najmniej 4 ciężarówki do wydobywania rudy, trzymając kilka jednostek wokół bazy, aby bronić się przed atakami.

Najprostszym sposobem na pokonanie tej misji okazało się skupienie się na obronie swojej bazy, aż do momentu, gdy będziesz miał grupę 6+ Longbowów, które będą mogły zniszczyć Radary Konstrukcyjne Sowietów. Jeden z nich znajduje się w mniejszej bazie na południu, a drugi w dużej bazie na zachodnim skraju mapy. Po wyeliminowaniu radarów konstrukcyjnych możesz ostrzeliwać fabryki wojenne, koszary, wieże Tesli i inne budynki, które zauważysz. Będziesz potrzebował Centrum Technicznego i odblokowanego GPS, aby zobaczyć, gdzie znajdują się ich budynki.

Gdy już wyrządzisz wystarczająco dużo szkód, wyślij swoje czołgi, aby przebić się przez bazę wroga dokończyć zadanie. Gratulacje z okazji ukończenia kampanii Aliantów!