Misje Sowieci

Misja 1:

Cel: Przykładnie „ukarz” cywili za próbę oporu

Ta misja jest dość prosta. Użyj samolotów Yak, aby wysadzić beczki i zniszczyć pobliskiego Jeepa. Gdy obszar za małą rzeką będzie czysty, Spadochroniarze zostaną zrzuceni. Wykorzystaj ich, aby oczyścić resztę obszaru i ukończyć misję.

Misja 2:

Cel 1: Utrzymaj Command Center za wszelką cenę
Cel 2: Zniszcz wszystkie napotkane fortyfikacje Aliantów

W drugiej misji Twoim celem jest oczyszczenie obszaru z wojsk i struktur sojuszników. Masz już małą bazę z dwoma samolotami Yak. Zacznij od zbudowania koszar i rozpocznij produkcję jednostek. Gdy będziesz miał około 20 żołnierzy, zabierz ich na zachód i zniszcz bazę sojuszników. Otrzymasz wsparcie na północy, które pomoże Ci poradzić sobie z wrogą żniwiarką.

Misja 3:

Cel: Przy użyciu psów wytrop i złap wrogiego szpiega

W trzeciej misji musisz ścigać Szpiega, zanim ucieknie. Na początku misji zniszczy on bazę sowiecką i ucieknie w dół ścieżki na południe. Twoje wzmocnienie, mała grupa psów, pojawi się od północy.

Wyślij psy, aby zabiły wrogów strzegących farmy na wschodzie, wtedy dołączy do ciebie 5 piechurów. Wyślij piechotę na południe i wysadź beczki za Pillboxem, aby go zniszczyć. Następnie wyślij psy, aby wyeliminować Żołnierzy Rakietowych.

Podążaj za ścieżką na zachód i powinieneś zobaczyć Szpiega ukrywającego się w kościele. Gdy go śledzisz, zostaniesz zaatakowany przez Żołnierzy Rakietowych, ale otrzymasz także 5 piechurów jako wzmocnienie.

Szpieg ponownie ucieka, więc idź na północ i pokonaj żołnierzy, którzy tworzą barykadę. Kontynuuj na północ i wysadź beczki wokół ogrodzenia z drutu. To powinno zabić prawie wszystkich wrogich żołnierzy. Możesz zobaczyć, że Szpieg ucieka na zachód. Gdy go śledzisz, otrzymasz kolejne wzmocnienie.

Przyprowadź wszystkie swoje oddziały na zachód i uważaj na beczki przy małym strumieniu, ponieważ Żołnierze Rakietowi wysadzą je. Przejdź przez strumień, a Szpieg wybiegnie z innego kościoła. Zabij go, aby ukończyć misję.

Misja 4:

Cel 1: Zniszcz centrum komunikacyjne aliantów
Cel 2: Zrównaj z ziemią bazę wroga

Twoim celem jest zniszczenie bazy sojuszników w tym obszarze. Misja ta ma dwie trasy: górną i dolną. Rozstaw swoje MCV, a następnie zbuduj elektrownię, rafinerię rudy i fabrykę wojskową. Zbuduj drugi samochód ciężarowy do przewozu rudy, a potem radar i lotnisko. Będziesz potrzebować samolotu szpiegowskiego z lotniska, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się baza wroga. Lotnisko umożliwi również wysłanie spadochroniarzy co jakiś czas. Gdy będą gotowi, wyślij ich za wrogi radar i szybko go zniszcz.

Wroga baza nie jest dobrze broniona, więc zbuduj około 12 ciężkich czołgów i przesuwaj się przez bazę sojuszników, aby wygrać misję.

Misja 5:

Cel 1: Przejmij centrum radarowe Aliantów
Cel 2: Zniszcz siły nieprzyjaciela

W tej misji masz dwa cele: zdobądź centrum radarowe Aliantów (Radar Dome) , a następnie zabezpiecz środkową wyspę. Rozstaw MCV, a następnie zbuduj elektrownię, rafinerię rudy i fabrykę wojskową. Bezpośrednio na południe od twojej pozycji startowej znajdują się kryształy, dzięki czemu będziesz zdobywał kredyty nieco szybciej.

Zbuduj pas startowy i użyj samolotu szpiegowskiego, aby rozpoznać bazę wroga na północy i centralnej wyspie. Gdy przejmiesz Radar, siły aliantów zaczną zakładać bazę na wyspie. Zbuduj około 15 ciężkich czołgów i wyślij je na północ, a następnie na wschód, aby znaleźć bazę sojuszników. Nie powinny mieć większych problemów z rozprawieniem się z nią, ale uważaj na Gun Boats i Destroyery na wodzie. Wyślij inżyniera, aby zdobył Radar Dome.

Po wykonaniu pierwszego celu otrzymasz drugie MCV. Zbuduj podwodną stocznię i wystarczającą ilość łodzi podwodnych, aby oczyścić wodę. Zbuduj kilka transportowców i prześlij swoje czołgi i MCV na środkową wyspę. Bezpiecznie możesz wylądować na południowo-zachodnim końcu wyspy i tam rozstawić bazę. Zbuduj nową rafinerię i fabrykę wojskową na wyspie. Jeśli zasoby na kontynencie się wyczerpały, możesz wysłać swoje samochody ciężarowe z rudą na wyspę.

Ustaw fabrykę wojskową na wyspie jako główny budynek i kontynuuj budowę czołgów. Przejdź przez wyspę na wschód i zlikwiduj siły sojuszników. Gdy na wyspie nie pozostanie już żadne wrogi oddziały, misja będzie ukończona.

Alternatywną strategią, po zdobyciu Radar Dome, jest budowa pasów startowych i samolotów Yak. Możesz ich użyć do ostrzelania budynków sojuszników, takich jak Budynek Konstrukcyjny, rafineria i inne jednostki, bez potrzeby lądowania na wyspie.

Misja 6:

Cel: Doprowadź transport ze „specjalnym ładunkiem” do pobliskiej bazy

Sojusznicze siły blokują most, uniemożliwiając dostarczenie zaopatrzenia ciężarówkom dla sowieckich sił po drugiej stronie. Będziesz musiał znaleźć inną drogę. Ta misja ma 2 mapy. Bez względu na wybraną drogę, musisz zniszczyć atakujące siły aliantów, a następnie wycofać się, aby rozstawić bazę.

Jeśli wybrałeś lewą ścieżkę, musisz wycofać się na zachód przed rozmieszczeniem MCV. Na tej mapie jest wiele złóż minerałów, więc musisz tylko bronić swojej bazy, aż zbudujesz wystarczająco silne siły, aby przebić się przez linie wroga.

Na początku misji masz 11 500 kredytów, więc możesz zbudować 2 fabryki wojsk i wiele czołgów, aby chronić swoją bazę. Użyj samolotu szpiegowskiego z lotniska, aby rozpoznać obszar i dowiedzieć się, gdzie znajdują się siły sojusznicze. Na północy znajduje się mała baza sojuszników. Weź około 20 czołgów, aby ją zniszczyć, a następnie otwórz drogę na wschód, podążając za konwojem ciężarówek. Gdy dotrzesz do północno-wschodniej strony mapy, misja będzie ukończona.

Misja 7:

Cel 1: Złap wszystkich napotkanych techników
Cel 2: Umieść techników w centrach chłodzących – aktywuj je
Cel 3: Uruchom komputer

Jeden z sowieckich reaktorów jądrowych został zinfiltrowany przez siły aliantów. Musisz odzyskać obiekt nuklearny i ponownie uruchomić stacje chłodnicze. Jak tylko przejmiesz kontrolę, poprowadź swoje oddziały w prawo, a następnie w dół, aby uniknąć eksplozji. Gdy dotrzesz na dół pomieszczenia, odwróć się i zniszcz beczki, aby zabić ścigające cię oddziały aliantów.

Przejdź w dół i w lewo. Zabij piechotę, a następnie wysadź beczki, aby uwolnić psy. Poprowadź swoją piechotę i psy korytarzem w lewo, wysadzając po drodze beczki. Wyślij psy wokół skrzyń, aby ścigały żołnierza sojuszniczego i uwolniły 5 inżynierów.

W obiekcie znajdują się 4 stacje chłodnicze, 2 po każdej stronie głównej konsoli sterującej, którą chronią oddziały oraz Tanya.

Zabierz inżynierów do 4 stacji chłodniczych, a one aktywują wieże ognia niedaleko Tany. Teraz ścieżka jest wolna, aby wysłać inżyniera do głównej konsoli sterującej i ukończyć misję.

Misja 8:

Cel 1: Uporaj się z cywilami
Cel 2: Zniszcz wszystkie siły nieprzyjaciela

Sojusznicy utworzyli bazę na Wyspie Elba. Musisz wyeliminować wszystkie siły Aliantów na wyspie. Miejscowi również współpracują z siłami „Sojuszu”. Gdy rozpoczynasz misję, twoja mała baza zostanie zaatakowana przez miejscowych. Szybko zbuduj koszary, a oni uciekną.

Wytrenuj kilku żołnierzy piechoty, aby chronić swoją bazę, a następnie zbuduj Rafinerię Rudy. Następnie postaw Elektrownię, Fabrykę Broni i 2 dodatkowe Wozy Rudy, zanim zbudujesz kilka ciężkich czołgów.

Ta misja ma 2 trasy. Jeśli wybrałeś lewą ścieżkę, duża pola rudy będą na zachodzie, z baza koloru beżowego na północy i bazą aliantów na północnym wschodzie. Jeśli wybrałeś prawą ścieżkę, duże pole rudy będzie na północy, baza koloru beżowego na zachodzie, a baza aliantów na północnym zachodzie.

Masz dostęp do cewek Tesli, które lepiej chronią twoją bazę. Postaw kilka lub upewnij się, że zawsze masz kilka czołgów wokół bazy, aby chronić budynki.

Kiedy będziesz gotowy, wyślij kilka ciężkich czołgów, aby zniszczyć bazę koloru beżowego. Zachowaj Construction Yard w nienaruszonym stanie i wyślij inżyniera, aby go przejąć. Posiadając 2 bazy operacyjne , nie powinieneś mieć trudności z rozbudową znacznej siły i zniszczeniem bazy aliantów. Około 20 czołgów powinno wystarczyć, aby ich całkowicie zlikwidować. Mogą mieć kilka łodzi na morzu, więc wyeliminuj je za pomocą rakiet V2 lub wyslij okręty podwodne, aby je zniszczyć.

Misja 9:

Cel: Zniszcz konwój transportowy aliantów

Misja 10:

Cel 1: Ochraniaj konwój przemieszczający się przez teren okupowany przez Aliantów.
Cel 2: Minimum 1 ciężarówka musi dotrzeć do celu

Misja 11:

Cel 1: Zniszcz flotę Aliantów
Cel 2: Zniszcz bazę Aliantów

Misja 12:

Cel 1: Przejmij Centra Technologiczne
Cel 2: Przejmij Chronosferę

Misja 13:

Cel 1: Zniszcz Centra radarowe
Cel 2: Przejmij Chronosferę

Misja 14:

Cel: Zniszcz wszystkie jednostki oraz struktury Sowietów

To prawdopodobnie najtrudniejsza misja w grze. Od samego początku znajdziesz się w trudnej sytuacji, gdy szturmujesz plażę i próbujesz założyć bazę. Szybko zgrupuj swoje jednostki bojowe i atakuj wrogie czołgi i artylerię. Przenieś jednostkę MCV na lewą stronę i załóż tam bazę. Wkrótce otrzymasz wzmocnienia, uważaj na nieprzyjacielskie śmigłowce które co chwilę będą Ciebie atakować. Jeśli masz jeszcze rakietę V2, użyj jej, aby zniszczyć wieże obronne i artylerię, która strzeże mostu na północ.

Musisz działać szybko, aby zbudować Elektrownię, Rafinerię Rudy i Koszary. Zbuduj Fabrykę Rudy, dodatkowo dwa Wozy Rudy, a następnie zacznij budować system obronny. Do około swojej bazy wybuduj kilka Flame Tower, a na każdej stronie umieść przynajmniej jedną Cewke Tesli. Dodatkowo, potrzebujesz kilku zestawów przeciwlotniczych, aby odpierać ataki śmigłowców.

Wkrótce pojawią się sojusznicze krążowniki i niszczyciele. Jeśli zbudowałeś swoją bazę na zachód od punktu startowego, powinieneś być w miarę bezpieczny. W przeciwnym razie, krążownik zacznie ostrzeliwać twoją bazę, płynąc wzdłuż wschodniego wybrzeża.

Zbuduj jednostki morskie, aby poradzić sobie z zagrożeniem morskim, jednocześnie broniąc swojej bazy przed lądowaniem wrogich oddziałów na południu i zachodzie.

Gdy Twoja baza jest już dobrze strzeżona, zabierz grupę łodzi podwodnych i przemieszczaj się wzdłuż wschodniego wybrzeża. Zniszcz sojusznicze okręty, a następnie zniszcz most na północ od małej wyspy, znajdującej się powyżej twojej bazy. Pozostaw most łączący twoją bazę z wyspą, wykorzystasz go w późniejszym etapie gry.

Przyprowadź grupę rakiet V2 i ciężkich czołgów przez most i zniszcz siły na tym obszarze. Zachowaj MCV i zdobądź go następnie przy pomocy inżyniera. Na początku zbuduj Koszary, a następnie Żołnierzy Rakietowych, aby bronić się przed atakami śmigłowców.

Po zdobyciu MCV, możesz zbudować Centrum Technologiczne Aliantów, aby uzyskać dostęp do systemu GPS, a następnie Stocznię, aby budować własne krążowniki. Gdy je zdobędziesz, zacznij ostrzeliwać siły sojuszników na północy. Przyprowadź grupę ciężkich czołgów lub mamutów na zachód, a kolejno na północ, aby zniszczyć tam niewielką bazę wroga. Przeprowadź nalot na wschód i przemierzaj teren, eliminując wszystkie siły sojuszników.