Postacie

Prezydent Dugan

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Dugan, jest Twoim głównym dowódcą po stronie Aliantów. Niejednokrotnie przyjdzie Ci walczyć w jego obronie. Jest wyjątkowo charyzmatyczny, nie waha się nigdy podjąć odpowiedniej decyzji. Jako głównodowodzący wojsk USA jest zwolennikiem szybkich działań, zdaje się jednak ulegać wpływowi wynalazków, które zbudował Yuri. Nie do końca wiadomo także jaką rolę w jego życiu odgrywa jego sekretarka, Monica…

Generał Carville

Generał Carville dowodzi wojskami USA, to on (oczywiście zaraz po prezydencie Duganie) jest najważniejszą postacią w hierarchii wojsk Alianckich. Po desancie Rosjan w Waszyngtonie i zdobyciu Pentagonu musiał przenieść się razem z całym sztabem do Kanady, skąd kieruje ruchami wojsk. Nigdy nie rozstaje się z wykałaczką, zaś bardzo charakterystyczny sposób mówienia zdradza jego pochodzenie – jest pełnej krwi Teksańczykiem.

Eva

Porucznik Eva przekazywać Ci będzie wszystkie potrzebne dane dotyczące czekających Cię misji po stronie Aliantów. To ona jest łącznikiem między Tobą a całym wywiadem, nadzoruje Twoje działania podczas akcji i informuje Cię o wszystkich ważnych rzeczach. Zazwyczaj spotkać ją można w otoczeniu ekranów, monitorów i innych urządzeń, które donoszą jej o wszystkim, co ważne.

Tanya

Komandos Tanya z powodu swojego temperamentu i ostrego charakteru nie zyskała wśród jej alianckich dowódców opinii osoby sympatycznej, jednak to właśnie jej powierzane są najważniejsze zadania. Dlatego, że jest najlepsza. Potrafi sama stawić czoła całej armii nieprzyjaciela, jest w stanie wykonać każde zadanie na tyłach wroga. Mimo to, powinieneś pilnować jej jak oka w głowie – strata tak dobrego żołnierza byłaby dla całej armii dotkliwym ciosem.

Premier Romanov

Premier Romanov jest oczywiście najważniejszą postacią po stronie Sowietów, to on dowodzi całą akcją zbrojną przeciwko Aliantom. Zazwyczaj przebywa w towarzystwie swojego najbliższego współpracownika, Yuriego, czasami można przy nim spotkać jego żółwia. Jego idolem jest Józef Stalin, na ścianach w jego gabinecie można znaleźć niejeden jego portret. Sam Romanov występuje właściwie zawsze w tym samym stroju – białym, wyjątkowo „sowieckim” mundurze.

Generał Vladimir

Generał Vladimir jest najważniejszym dowódcą (nie licząc oczywiście samego Romanova) wojsk sowieckich. Jako generał jest nieugięty, przebiegły, bardzo wybuchowy, ale gdy przyjdzie co do czego – ucieka. Sam porusza się okrętem rakietowym Dreadnought (występuje jako jednostka w jednej misji), stroni od kłopotów, lecz bez mrugnięcia okiem wysyła swoje jednostki w najgorszą rzeź.

Zofia

Porucznik Zofia (postać grana przez aktorkę Aleksandrę Kaniak, swojsko brzmi, prawda?) jest sowieckim odpowiednikiem porucznik Eva, odpowiada za wywiad i łączność, będzie Ci donosić o wszystkich najnowszych wydarzeniach a także – czasami – będzie służyć jako łącznik między Tobą, a Twoimi dowódcami. Spotkać ją można w sowieckim centrum dowodzenia, w otoczeniu jej pomocników oraz licznych monitorów, przycisków etc.

Yuri

Yuri jest prawą ręką Romanova (żeby nie powiedzieć, że to Romanov prawą ręką Yurija), to on skonstruował nowoczesne maszyny służące do kontroli umysłów, dzięki którym sowiecka inwazja na USA powidła się. Widać po nim, że miał trudne dzieciństwo, bardzo się też przepracowuje – zawsze ma podkrążone oczy, a na wygolonej czaszce wytatuowany tajemniczy znak. W ogóle Yuri jest bardzo tajemniczy, nie do końca wiemy skąd czerpie swoje zdolności psioniczne.