C&C 3: Tiberium Wars

Twórca: EA Los Angeles
Wydawca: Electronic Arts
Data wydania: 26 marca 2007

wymagania minimalne
-OS: Windows XP, Windows Vista (32-bit; 64-bit Vista bez wsparcia)
-CPU: 2.0GHz lub wyższy
-RAM: 512 MB lub więcej
-DVD: 8x DVD, brak ymagań dla wersji elektronicznej
-HDD: 8.0 GB
-Video: GeForce4, ATI Radeon 8500 lub wyższy (ATI Radeon 9200 /9250 PCI, NVIDIA Geforce 4 MX bez wsparcia.)
-Sound: DirectX 9.0c

wymagania optymalne
-OS: Windows XP Pro
-CPU: 2.4GHZ
-RAM: 1GB
-Video: Geforce 7800GTX 256MB

Command & Conquer 3: Tiberium Wars to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez EA Los Angeles i wydana w 2007 roku. Gra jest trzecią częścią serii Command & Conquer, której akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości, w której świat podzielony jest na trzy frakcje: GDI, Nod i Scrin.

Gracz ma do wyboru trzy kampanie dla każdej z frakcji, co pozwala mu na poznanie ich motywacji, strategii i stylu walki. GDI to siła wojskowa, która stara się powstrzymać ekspansję tyberium i walczy z Nodem, organizacją terrorystyczną, która chce zapanować nad światem poprzez kontrole nad tyberium. Scrin to tajemnicza obca rasa, która najeżdża Ziemię w celu zdobycia cennego surowca.

Gra oferuje bogaty arsenał jednostek, budynków i technologii, które gracz może wykorzystać w walce. C&C 3 Tiberium Wars wprowadza wiele innowacji, takich jak system doboru bohaterów, rozbudowany tryb multiplayer, czy nowe rodzaje jednostek, takie jak mechawojownicy, członkowie oddziałów specjalnych, czy gigantyczne maszyny wojenne.

W grze występują znane postacie z poprzednich części serii, takie jak Kane czy Alexa Mobius, co pozwala graczowi na kontynuowanie historii i włączenie się w walkę o przyszłość Ziemi. Command & Conquer 3: Tiberium Wars to doskonała gra dla fanów strategii czasu rzeczywistego, którzy szukają wciągającej rozgrywki i ciekawej fabuły.