C&C 4: Tiberian Twilight

Twórca: EA Los Angeles
Wydawca: Electronic Arts
Data wydania: 16 marca 2010

 

Wymagania:
OS: Windows XP SP3, Windows Vista (32-bit/64-bit), Windows 7 (32-bit/64-bit)
Procesor: Intel Core 2; AMD 64 X2 lub lepszy
HDD: 10 GB
Grafika: 256 MB
RAM: 1 GB (Win XP); 1,5 GM (Win Vista, Win 7)
Multiplayer: LAN, internet 512 Kbps (2 graczy) 2Mbits (2-8 graczy)

 

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight to czwarta i ostatnia część serii Command & Conquer, wydana w 2010 roku. Gra rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w świecie opanowanym przez tyberium – tajemniczą substancję, która zmienia ludzi i rośliny w potwory.

W grze po raz pierwszy w historii serii wprowadzono zmiany w mechanice rozgrywki – gracz nie buduje już bazy, a jedynie dowodzi mobilną jednostką, którą może rozbudowywać i dostosowywać do potrzeb. Gra oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i tryb wieloosobowy, w którym gracze mogą rywalizować z innymi graczami lub współpracować w celu osiągnięcia celu.

Fabuła gry skupia się na wydarzeniach po zakończeniu wojny o tyberium, kiedy ludzkość musi zmierzyć się z nowym zagrożeniem. Głównym zadaniem gracza jest przeprowadzenie ostatniej operacji przeciwko siłom Nod i odkrycie tajemnicy tyberium, która może być kluczem do ocalenia ludzkości.

Gra oferuje różnorodne jednostki i technologie, a także rozbudowany system umiejętności, który pozwala na personalizację stylu gry i dostosowanie go do własnych preferencji. Oprócz tego, gracz może wykorzystać potężne superjednostki, aby pokonać wrogów i zdobyć przewagę na polu walki.

C&C 4: Tiberian Twilight wprowadza także nowy tryb gry – World Domination. W tym trybie gracze konkurują ze sobą, aby zdobyć kontrolę nad światem i osiągnąć dominację nad innymi graczami. W sumie gra oferuje ponad 50 misji, w których gracze muszą zmierzyć się z różnymi wyzwaniami i przeciwnikami, aby osiągnąć cel.