Jednostki GDI

Soldier

To jest twoja podstawowa jednostka piechoty. Nosi Automatic Machine Gun który strzela 100 rund naraz. Bardzo użyteczny przeciwko innej piechocie, a gdy jest w grupie może niszczyć pojazdy. Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Shotgun Trooper

Nosi ze sobą shotguna, głównym zastosowaniem tej jednostki jest walka na krótki dystans. Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Granadier

Ta jednostka piechoty uzbrojona jest w granatnik który może strzelać ponad klifami, budynkami itp. Bardzo użyteczna przeciwko zgrupowaniom piechoty Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Engineer

Leczy swoich współtowarzyszy, naprawia pojazdy i budynki. Ma ze sobą ładunki C4 które może założyć na MCT. Jest to jedyna jednostka podstawowa w stanie niszczyć budynki wroga samemu (bez użycia innego sprzętu). Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Officer

Ta postać uzbrojona jest w zasilany z taśmy chaingun. Bardzo użyteczny przeciwko piechocie i pojazdom. Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Rocket Soldier Officer

Jest to bardzo efektywna jednostka, zwłaszcza przeciwko pojazdom. Ma wyrzutnie rakiet, to mówi samo za siebie… Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Sydney

Nosi broń o fajnej nazwie Tiberium Auto Rifle. Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Deadeye

Nosi standardową Snajperkę, na czteronabojowe magazynki z zoomem i noktowizorem. Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Gunner

Gunner też nosi rakietnice ale jest dużo silniejszy niż Rocket Soldier. Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Patch

Ten żołnierz przydaje się przy bliskich starciach. Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Havoc

Legenda wojsk GDI. Nosi ze sobą bardzo groźną Volt Sniper Rifle, na ośmionabojowe magazynki z zoomem i noktowizorem. Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Sydney Specialist

Sydney specjalistka hehe. Nosi ze sobą przenośne działo Ion Cannon. Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Mobius

No no doktorek na polu walki… Broń którą nosi wystrzeliwuje skoncentrowany promień energii. Sprawdza się przeciwko wszystkim celom. Drugą bronią jest pistolet automatyczny.

Hotwire

Ich „naprawiaczki” są 2x bardziej skuteczne i mają 2x większy zasięg od tych które mają zwykli inżynierowie. Mają też dodatkowy pakiet zdalnych C4 oraz mogą przenosić Proximity Mines, które mogą służyć zarówno do obrony jak i ataku. Drugą bronią jest pistolet automatyczny.