Postacie

Havoc

Z paczuszką C-4 i ironicznym żartem zawsze gotowy, Kaptain GDI Nick Parker jest żołnierzem nad żołnierzy. Jest twardym i wytrwałym weteranem GDI który preferuje pracować sam i nie przyjmować rozkazów od nikogo. Lubi oglądać wielkie eksplozje i łamać zasady, a jego zadania wykonywane na wysokim poziomie nauczyły dowódców GDI tolerowania jego niekonwencjonalnych metod. Próbowali mu wmówić jak ma się zachowywać podczas misji, jednakże Parker jest upartym indywidualistą, i nie wykonuje rozkazów do końca tak, jak by sztab GDI tego chciał, co także jest źródłem jego sukcesu. Nie trzeba wspominać o tym, że Havoc jest lekkomyślny. Jego imię jest wypowiadane w barakach GDI z podziwem i respektem

Gunner

Ma ostry język i silną świadomość – Nigel Grant – były członek Special Boat Service działającej dla Angli. Nie pogardzi plackiem z konfiturami i herbatką. Jako młody Afro-anglik spędził lata na ulicy i w pub’ach południowej części Londynu. Po służbie w U.K.’s SBS, Gunner dołączył do legendarnej jednostki GDI – Dead-6 Commando jako „rocket soldier”. Nie narzeka na nic. Często kaustyczny Brytyjczyk wykonuje robotę z spokojną ręką i głową.

GDI Minigunner

Wszechstronny, pomysłowy, i twardy, Ten żołnierz GDI jest o wiele lepszy niż przeciętny wojak. Nosi standardowego chaingun’a model AR7 Condor, ale jest też trenowany do użycia różnego rodzaju uzbrojenia, co sprawia, że jest to bardzo elastyczna jednostka na polu bitwy. Zatem, Minigunner jest jedną z najbardziej pospolitych jednostek GDI, tak jak najbardziej niezbędną oraz kluczową w niebezpiecznych misjach jako obrona w niespodziewanych wypadkach. Minigunnerzy są doskonale przygotowani psychicznie, ci żołnierze są trenowani do utrzymywania zimnej krwi w niebezpiecznych sytuacjach.

Chemical Warrior

Żołnierze Black-Hand’u o wysokiej specjalizacji w posługiwaniu się bronią często awansują na wojowników chemicznych, prawdziwe chemiczne maszyny wojenne w jednostce piechoty. Ci żołnierze używają Chemical Distributor’ów V2 „Venom”, strzelający strumieniami śmiercionośnego gazu, wydobywanego z Tiberium. Broń bazuje na niebojowym modelu używanym do spryskiwania pól tiberium chemikaliami. Śmiercionośne nie właściwie używanie tego modelu na polach tiberium zainspirowało naukowców NOD do stworzenia śmiertelnej broni.

Sakura Obata

Znana ze swojej cichości, była członkini jednostki Yakuzy Sakura Obata jest znana jako niewidzialna, wchodząc po drabinie sławy NOD’u została osobisą ochroną Generała Gideon’a Raveshaw’a. Mimo że często dzieliła racje z Kaptanem Nick’em Parke’em podczas jej obecności w jednostce Dead-6 Commando jej lojalność dla sprawy NOD’u ma już potężne korzenie. Możliwe, że powodem jest jej podejrzana przeszłość. Sakura podczas pobytu w jednostce Yakuzy nauczyła się dyscypliny, gdzie oddanie było pokaźnie nagradzane a niepowodzenia karane śmiercią. Sakura podobno rozczarowała się organizacją Yakuzy, lecz do dziś dzień nosi jego główne hasło – śmierć przed dyshonorem.