Postacie

Generał Mark Sheppard

Lat: 40
Kraj: Stany Zjednoczone
Głównodowodzący siłami zbrojnymi GDI w Europie i Afryce. Oskarżony o masakrę w Białymstoku w Polsce. Po ciężkich bojach z dziennikarzami i komisją ONZ udaje się mu oczyścić z zarzutów i na nowo zająć się sprawą NOD. Dowodzi głównym uderzeniem na kwaterę główną Bractwa NOD w Sarajewie w Bośni. Przekonuje Charles’a Olivietti’ego sekretarza obrony ONZ do użycia orbitalnego działa jonowego – nowoczesnej broni kosmicznej GDI. Ta decyzja ocaliła tysiące istnień ludzkich. Po przejściu na emeryturę stworzył organizację „Black Bag” która śledziła ruchy Bractwa NOD

Pułkownik Morelli

Lat: 35
Kraj: Stany Zjednoczone
Jedna z kobiet w oddziałach GDI pełniąca tak wysokie stanowisko, jej zadaniem jest zwiad z powietrza. Później otrzymuje dowództwo szwadronu nowoczesnych samolotów „Orca”.

Pułkownik Carter

Lat: 34
Kraj: Stany Zjednoczone
Oficer GDI. Jego zadaniem jest rozpoznanie celów naziemnych oraz udział w bezpośrednich konfrontacjach. Po kilku misjach ciężko zachorował od trucizny tyberyjskiej.

Doktor Ignatio Mobius

Lat: 38
Kraj: Włochy
Genialny naukowiec GDI, zajął się zastosowaniem nowego minerału zwanego Tiberium. Pierwszy zauważył groźbę zagłady świata ze strony Tiberium, robi wszystko by temu zapobiec. Niestety podczas badań zachorował od stykania się z tym bardzo groźnym minerałem. Dalszy ciąg jego badań przejęła jego córka Sydney.

Kane

Lat: ?
Kraj: ?
Jest jedynym przywódcą Bractwa NOD. To on powołał je do życia. Jako jedynemu człowiekowi udało się mu zebrać razem wszystkie organizacje terrorystyczne świata. Ma ogromne wpływy polityczne i medialne. Jego głównym wrogiem jest GDI, chce za wszelką cenę je zniszczyć. Nikt dokładnie nie zna pochodzenia tego człowieka. Nie znosi słów sprzeciwu wobec jego rozkazów, nieposłusznych żołnierzy karze bardzo surowo. Prawdopodobnie ginie podczas ataku sił GDI na jego kwaterę główną w Bośni. Nie odnaleziono nigdy jego ciała.

Seth

Lat: 35
Kraj: ?
Prawa ręka Kane’a. Opryskliwy dowódca nie zawsze zachwycony z sukcesów podwładnych, gdyż przez to jego rola w Bractwie znacznie spada. Zginął, gdy nie posłuchał rozkazów Kane’a i sam próbował decydować o ruchach Bractwa NOD.

Greg Burdette

Lat: 45
Kraj: Francja
Reporter stacji telewizyjnej WWN należącej do Bractwa NOD. Człowiek ten jest odpowiedzialny za propagandę. To on w swoich reportażach oskarża GDI o masakrę w Białymstoku oraz testowania broni na cywilach.