C&C: Tiberian Sun – Firestorm

Twórca: Westwood Studios
Wydawca: Electronic Arts
Data wydania: 07 marca 2000

Wymagania:

Takie same jak C&C Tiberian Sun.

Opis gry:

Jeszcze dymy nie opadły nad zniszczonym Kairem, a w powietrzu wisi nowe zagrożenie. GDI zwyciężyło, zaś Bractwo Nod poniosło sromotną klęskę. Kane zaginął. O władzę w Bractwie sięgnęli generałowie z Wewnętrznego Kręgu Bractwa. Anton Slavik powraca jako generał, zaś w GDI generał Cortez. Obydwaj stają naprzeciw siebie, ale nie oni będą toczyć krwawą potyczkę, tylko z kimś kto zostanie ponownie przywrócony do życia.

EVA: Łączę z generałem Paulem Cortezem z GDI….

Dowódco,

Czas powrócić do służby. Wojna wygrana, ale to jeszcze nie koniec. Nie mamy łączności z „Filadelfią” i mamy ograniczone zasoby. Burza jonowa szaleje, a Ty masz za zadanie przejść 9 trudnych misji. Pamiętaj, jesteś dowódcą GDI a nie jakimś chłystkiem z Nod. Wierzę w Ciebie i twoje strategiczne zdolności. 

Podpisano,

Generał GDI

Paul Cortez.

EVA: PRZERWANIE TRANSMISJI….. Łączę z generałem Slavikiem.

Dowódco,

Nie daj się zwieść temu generałowi GDI. Oni jak zwykle kłamią. Nie wygrali, tylko mieli szczęście. Kane żyje i niebawem powróci. Chwalą się swą potęgą militarną, ale nie wiedzą że nie liczy się siła, tylko spryt. A my to mamy. Walcz po stronie Bractwa a zapewne sam Kane powoła cię do Wewnętrznego Kręgu. Zanim jednak tak się stanie, musisz przejść przez piekło wojny. Wojny, która nie jest przegrana. Przed Tobą 9 misji. Przykro mi, ale hieny z Wewnętrznego Kręgu nie ufają nam i nie wesprzą Cię swoimi wojskami. Tylko duch i wiara w Kane’a nam pomoże. Liczymy na Ciebie Bracie lub Siostro: Peace! Unity! Brotherhood! Kane Lives in Death! One Vision, One Purpose!

Podpisano,

Generał Nod,

Anton Slavik

EVA: Po której stronie staniesz? Koniec przekazu…