C&C Tiberian Sun

Twórca: Westwood Studios
Wydawca: Electronic Arts
Data wydania: 20 sierpnia 1999

Wymagania:
OS: Windows 95/98
Procesor: Intel Pentium 166
HDD: 150 MB
Grafika: 2 MB Microsoft DirectDraw
RAM: 32 MB
Multiplayer: LAN, 28.8 modem

29 września, 2030 roku.

Niebieska planeta zawieszona w przestrzeni kosmicznej, przez którą leci prom zmierzający w stronę potężnej stacji kosmicznej „Filadelfia” należącej do GDI, czyli Globalnej Inicjatywy Obrony. W kosmicznym centrum dowodzenia trwa wrzawa oraz odgłosy walki. Dowódca GDI generał James Solomon spogląda na ekran, gdzie dowódca Tao, bazy Phoenix jest ostrzeliwany przez tajemniczego wroga. W pewnym momencie pojawia się Kane…

Tak zaczyna się kolejny konflikt. Wojna, walka o nowy świat. Świat pełen zagrożeń jak i nadziei. Świat Tyberyjskiego Słońca.

18 misji przed graczem, o różnym natężeniu i sposobie walki. Ty wybierasz jak chcesz wygrać. Pamiętaj: Nie miej litości dla wroga, bo on nie okaże litości dla Ciebie. Welcome back Commander!.

A tymczasem na ziemi, kilka dni wcześniej…

Ponury klimat, wiatr oraz rozkładające się zwłoki żołnierza Nod. Na jego osobistym wyświetlaczu trwa fragment wiadomości telewizyjnych Bractwa Nod. Generał Hassan zlecił egzekucję komandora Slavika, za zdradę Bractwa Nod. Egzekucja zostaje przerwana przez zwolenników Slavika. Tak zaczyna się przygoda po stronie Bractwa Nod. Najpierw zajmij się wewnętrznym wrogiem, obrzydliwym zdrajcą Hassanem a potem przy blasku samego Kane’a pokonaj i zniszcz GDI. Kane Lives!

One Vision, One Purpose!

17 misji przed Tobą Bracie lub Siostro. Niech Twoi wrogowie zadrżą ze strachu przed Twoim strategicznym umysłem. Niech Kane prowadzi Cię do zwycięstwa!

Peace Through Power !
Peace Through Power !
Peace Through Power !