Young Merlin

studio: Westwood Studios
wydawca: Virgin Interactive Entertainment
platformy: SNES
data wydania: 1994

„Young Merlin” to klasyczna gra przygodowa wydana w 1994 roku na konsolę Super Nintendo Entertainment System. Gra została stworzona przez studio Westwood Associates.

Gracz wciela się w postać Merlina, legendarnego czarodzieja, który musi ocalić swojego przyjaciela, księcia Przemysła, przed czarnoksiężnikiem Lordem Azag-Thoth. Gra składa się z siedmiu etapów, a każdy z nich składa się z kilku poziomów, które gracz musi przejść, aby kontynuować swoją misję.

Grafika w grze „Young Merlin” jest klasyczna dla gier z tamtego okresu, ale charakteryzuje się bogatymi kolorami i szczegółami, co nadaje grze unikalnego charakteru. Muzyka skomponowana przez Nigela Kennedy’ego dodaje grze dodatkowego nastroju i wprowadza gracza w świat magii i tajemnic.

Podczas rozgrywki gracz będzie musiał rozwiązywać różne łamigłówki, układać puzzle i walczyć z przeciwnikami. Wszystko to jest osadzone w mistycznej krainie, w której Magia jest potężną siłą.

„Young Merlin” jest grą, która zachwyci fanów gier przygodowych i miłośników magii i fantastyki. Gracze, którzy cenią klasyczne gry z lat 90-tych, z pewnością docenią unikalny styl i atmosferę tej gry.