Postacie

Ray McCoy

Początkujący Blade Runner, w którego się wcielasz. Uzbrojony w wierną czterdziestkę piątkę i inne narzędzia ma za zadanie poszukiwanie śladów i polowanie na Replikantów. Ray nie ma jeszcze zbyt wielkiego doświadczenia w „wycofywaniu” Replikantów, jednakże szybko się uczy. Mieszka wraz ze swoim psem – Maggie. To ty zadecydujesz jak potoczą się jego losy i po czyjej stronie się opowie…

Crystal Steele

Doświadczona policjantka potrafiąca wyczuć Replikanta nawet bez robienia mu testu VK. Prowadzi własne dochodzenie równoległe do twojego i da się zauważyć, że rywalizujecie ze sobą. Nie daj się zmylić jej urodzie – za tą piękną buzią kryje się przenikliwy umysł i serce ze stali. Nie rozstaje się z papierosami. Może być twoim sprzymierzeńcem lub wrogiem – wszystko zależy od ciebie.

Porucznik Guzza

To stary wyjadacz i twój bezpośredni przełożony na czas rekonwalescencji kapitana Bryanta. Nie tylko przydziela ci sprawy do rozwiązania, ale i udziela cennych porad. Nie wiadomo do końca co jest dla niego ważniejsze – własne korzyści czy dobro publiczne.

Clovis

Replikant generacji Nexus 6, przywódca grupy, która porwała prom Moon Bus i jednocześnie główne źródło twoich kłopotów. Stara się nie robić ci żadnej krzywdy, ale raczej przekonać do czegoś. Opiekuje się całą swoją grupą, a jego głównym celem jest przedłużenie okresu życia Replikantów. Wydaje się posiadać uczucia, jednakże potrafi zabijać recytując jednocześnie poezję.

Sadik

Również Replikant klasy Nexus 6, zawsze jest u boku Clovisa. Najpierw strzela, a potem zadaje pytania. Zabijanie nie jest dla niego problemem, a w dziedzinie materiałów wybuchowych jest wysokiej klasy specjalistą.

Dr Eldon Tyrell

Założyciel Korporacji Tyrella, człowiek, który stworzył i doskonali Replikantów. Jest geniuszem, ale i bardzo kontrowersyjną postacią. Pomimo tego, że wydaje się być całkiem chętny do współpracy, masz wrażenie, że coś ukrywa. Replikanci mają do niego ogromny żal, ponieważ ograniczył czas ich życia do czterech lat.

Lucy Devlin

Czternastoletnia dziewczynka z purpurowymi włosami. Pracuje w sklepie ze zwierzętami Runcitera, jest jedną z podejrzanych w sprawie, którą prowadzisz. Utrzymuje bliskie kontakty z Replikantami, Clovisa nazywa ojcem a Dektorę matką, ale do nie jest do końca pewne czy sama jest Replikantem czy człowiekiem.

Rachel

Piękna asystentka i prawa ręka dr Tyrella. Pomimo że nie gra tu tak ważnej roli jak w filmie, może ci udzielić kilku przydatnych informacji. Jest Replikantką, ale to nie ona stanowi twój cel.