Jenquai

Jenquai

Jenquai są potomkami odkrywców, którzy po raz pierwszy zapuścili się na krańce układu słonecznego. Przodkowie Jenquai wyruszyli z Ziemi na ogromnych długodystansowych promach kosmicznych wiedząc, że czas podróży i powrotu na Ziemię będzie liczony w latach. Z biegiem czasu, przodkowie Jenquai dostosowali się do życia na wymagających, obcych światach, a ich struktura genetyczna wyewoluowała w dzisiejszą rasę Jenquai. Dzięki temu mogą się oni dostosować i wykorzystać różne środowiska. Pogoń za wiedzą i czystością logicznego rozumowania Jenquai wynieśli do rangi religii. Większość Jenquai uważa, że wszechświat jako całość jest boską potęgą i że całe życie uosabia tą potęgę.

Jowisz a właściwie jego księżyce są miejscem zamieszkania szlachetnych Jenquai. Są mistrzami nauki i techniki. Bez nich ciągle włóczylibyśmy się po Kosmosie z podświetlnymi prędkościami. Są prawdziwymi odkrywcami galaktyki. Statki Jenquai nie są może najwytrzymalsze, ale słabość tą wyrównują bogactwem technologii i mocy umysłowych które umacniają ich pozycję we wszystkim, co robią. Jenquai celują w podróżach i detekcji. Specjalizują się w maskowaniu i manipulacji.

Zalety: Szybkie statki, trudne do wykrycia, miriada systemów specjalnych.

Wady: Najsłabszy pancerz i osłony, niska jakość broni

Jenquai Explorer

Jenquai Explorer jest prawdziwym poszukiwaczem przygód, przemierzającym Wszechświat w poszukiwaniu artefaktów i rzadkich surowców. Polegają na zaawansowanych technologicznie statkach mogących bezpiecznie unieść ich z zasięgu napotkanych zagrożeń. Jeśli lubisz być tam, gdzie nie powinieneś, otoczony przez niebezpieczeństwo, to jest postać dla ciebie.

Zalety: Wiele zaczepów na systemy pokładowe, maskowanie (cloaking), teleportacja, umiejętność wyszukiwania słabych punktów (find weakness), poszukiwanie cennych surowców i przedmiotów (prospecting), potężne skanowanie.

Wady: Słabe osłony i pancerz, mało zaczepów na broń.

Jenquai Defender

Jenquai Defender to hybryda Explorera i Warriora. Nie jest najlepszym myśliwcem ani statkiem zwiadowczym, ale taka kombinacja pozwala mu stawić czoła wielu wrogom jakich napotka przemierzając galaktykę.

Zalety: Maskowanie (cloaking), zaginanie przestrzeni (fold space), osłony psioniczne, przyzywanie wrogów (summon enemies), doskonałe reaktory.

Wady: Lekki pancerz, mała ładownia, słabe osłony.

Jenquai Seeker

 

Zalety:

Wady: