Progeni

Progeni

Progeni są genetycznie stworzoną rasą, kulturą klonów stworzoną podczas wojskowej ekspedycji na Marsa, kwitnącą na tej wymagającej i niegościnnej planecie. Z takimi początkami nie jest zastanawiającym fakt, że celem Republiki Progenów jest podbój. Progeni widzą siebie w roli władców całej sfery wpływów ludzkości i są intensywnie zorganizowanym i zmilitaryzowanym społeczeństwem. Pomimo tego, że konkretny kontakt jeszcze nie został nawiązany, Progeni uważają, że spotkanie z obcą cywilizacją jest tylko kwestią czasu i zamierzają być wtedy gotowi.

Są najlepsi w swoim fachu, ponieważ zostali tak stworzeni. Wybierając karierę u Progenów akceptujesz fakt, że twoją pierwszą opcją w jakiejkolwiek sytuacji będzie najprawdopodobniej rozpoczęcie ostrzału. Jasne, możesz zrobić coś innego, ale strzelanie to jest takie fajne! Zapytaj jakiegokolwiek Progena, na pewno to potwierdzi. Progeni specjalizują się we wszystkich formach walki.

Zalety: Najmocniejsze statki z najlepszymi osłonami i pancerzem.

Wady: Najbardziej powolne statki, przewaga broni nad systemami specjalnymi.

Progen Warrior

Progen Warrior to urodzony wojownik. Nie ma żadnej kombinacji rasy ani klasy, która jest bardziej utalentowana w zadawaniu ogromnych ilości zniszczeń bez ponoszenia większego uszczerbku. Twoim głownym celem jest walczyć i masz dostęp do wszystkich narzędzi, które to umożliwiają.

Zalety: Wiele zaczepów na broń, ciężki pancerz i mocne osłony, naprawa polowa (field repair), umiejętność znieważania (taunt), kotwiczenie (anchor).

Wady: Powolny, łatwy do wykrycia statek, mało zaczepów na systemy, słabe skanery.

Progen Sentinel

Progen Sentinel łączy umiejętności eksploratora i wojownika. Pomimo tego, że nie jest najmocniejszym wojownikiem lub eksploratorem nieźle łączy umiejętności tych klas.

Zalety: Poszukiwanie cennych surowców i przedmiotów (prospecting), umiejętność unikania konfliktów (power-down), łącze grawitacyjne (gravity link), start skokowy (jumpstart).

Wady: Powolny statek, mała ładownia.

Progen Privateer

 

Zalety:

Wady: