Kyrandia 1

Fables and Fiends

Twórca: Westwood Studios
Wydawca: Virgin Games
Data wydania: 1 sierpnia 1992

Fables and Fiends: The Legend of Kyrandia (znana również jako Kyrandia 1) to klasyczna gra przygodowa typu point-and-click wydana w 1992 roku przez Westwood Studios. Gra zawiera trzy główne obszary: Kyrandia, Zatokę Wilkołaków i Wyspę Mocy.

Kyrandia to kraina magii i sztuki, gdzie żyją różne stworzenia, w tym Król William i jego córka, księżniczka Kallak. Na początku gry gracz wciela się w postać Brandona, który musi znaleźć magiczną księgę, aby ocalić Kallak przed złym czarownikiem Malcolmem. Gracz musi eksplorować różne lokacje, zbierać przedmioty i rozwiązywać zagadki, aby ukończyć grę.

Zatoka Wilkołaków to miejsce, gdzie wikingowie żyją w zgodzie z wilkami. W tej części gry gracz musi znaleźć wyjście z zamku i uratować swojego przyjaciela, który został porwany przez złego czarownika.

Wyspa Mocy to ostatnia lokacja w grze, gdzie gracz musi stawić czoła ostatecznej konfrontacji z Malcolmem. W tej części gry Brandona towarzyszą przyjaciele Zanthia i Kallak.

Gra oferuje ciekawą fabułę, wspaniałą grafikę i świetne muzykę, która idealnie pasuje do klimatu gry. Rozgrywka jest wyzwaniem dla umysłu gracza, ponieważ zagadki są czasami trudne do rozwiązania, co sprawia, że gra jest jeszcze bardziej interesująca.