Kyrandia 2

Hand of Fate

Twórca: Westwood Studios
Wydawca: Virgin Games
Data wydania: 1993

„Hand of Fate” to druga część popularnej serii gier przygodowych „Legend of Kyrandia”, wyprodukowanej przez firmę Westwood Studios i wydanej w 1993 roku. Podobnie jak w poprzedniej części, gracz wciela się w postać młodego bohatera, który tym razem musi uratować królestwo Kyrandii przed złem.

Akcja gry toczy się po wydarzeniach opisanych w pierwszej części. Bohaterem gry jest Brandon, młody czarodziej, który z pomocą swojej ukochanej Zandry oraz błyskotliwego Jester-a, stara się powstrzymać złego czarnoksiężnika Malcolma, który wtrącił królową Kyrandii w magiczną uśpienia.

Gracz przemierza różne lokacje i rozwiązuje różnego rodzaju zagadki logiczne, takie jak zbieranie przedmiotów, ich łączenie ze sobą, poszukiwanie ukrytych przejść czy odkrywanie sekretów, które ukryte są w poszczególnych lokacjach. W trakcie rozgrywki Brandon zdobywa nowe umiejętności, takie jak rzucanie czarów czy nauka walki mieczem.

Hand of Fate to gra, która wciąga gracza swoim klimatem, pełnym humoru i nieprzewidywalnych zdarzeń. Charakterystyczna dla serii „Legend of Kyrandia” jest również grafika w stylu rysunków animowanych oraz ciepły, przyjazny świat fantasy, który zachęca do dalszego eksplorowania i odkrywania kolejnych tajemnic.