Petroglyph

W tym dziale krótko omówimy historię powstania tej firmy, jej produktów oraz nad czym pracuje.

Firma Petroglyph Games powstała z ruin starego poczciwego Westwood Studios niczym feniks z popiołów. Nazwa firmy po polsku to petroglif czyli wyryty w skale rysunek, na ogół prehistoryczne dzieło ludzi z ery neolitycznej. Są one ważną formą przedliterackich symboli, używanych od około 10. tysiąclecia p.n.e. do czasów współczesnych, mających różnorodne formy zależnie od czasu i miejsca powstania.

Poniżej informacja z oficjalnej strony firmy. (na szybko tłumaczyłem, więc…)

Historia rozwoju gier naszej firmy

W Petroglyph poświęcamy się tworzeniu gier o najlepszej jakości, które są niezwykle zabawne i innowacyjne. Poszukujemy też nowych osób do naszego zespołu, którzy podzielają naszą pasję.

Jesteśmy niezależną firmą z pasją, utalentowanymi ludźmi i silną kulturą, która daje nam elastyczność w tworzeniu gier, w które wszyscy chcemy grać. Nasze środowisko pracy jest kreatywne, zabawne i swobodne, pozwalając jednostkom rozwijać karierę i osiągać największy potencjał. Osobowość, światopogląd, etyka pracy i motywacja są dla nas równie ważne, jak talent wiodący w branży. Wierzymy w osobistą uczciwość, uczciwość i otwartość we wszystkich obszarach firmy.

Zespół Petroglyph uwielbia tworzyć i grać w gry. Reprezentujemy powiązanie wiedzy inżynieryjnej, talentu do projektowania gier i doświadczenia w procesie rozwoju, które jest zaangażowane w tworzenie wspaniałych rozrywkowych hitów, które są tak samo zabawne, jak mają być – esencja wszystkich wspaniałych gier i udanych firm tworzących gry. Łącznie założyciele mają ponad 10-letnie doświadczenie w produkcji wielokrotnie nagradzanych tytułów. Nasza wiedza obejmuje komputery PC, konsole do gier nowej generacji – od RTS-ów i gier symulacyjnych po gry akcji i przygodówki.

Pracujemy ciężko i twardo gramy

W Petroglyph zatrudniamy około 20 pracowników, a wielu pracowników wykonawczych pochodzi z Westwood Studios, twórców Command & Conquer. Oprócz zwykłego personelu czasami zatrudniamy moderatorów i pracowników tymczasowych do pracy w konkretnym celu, a także wolontariuszy z naszej społeczności. Każdy, kto jest częścią naszej społeczności, jest uważany za wpływowego członka naszego zespołu!

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w społeczności i pomaganiem w ulepszaniu naszych gier, odwiedź fora i podziel się swoimi pomysłami z innymi!

Fakty o Petroglyph

– Założona w 2003 roku przez weteranów z Westwood Studios
– Znajduje się w słonecznym Las Vegas w Newadzie.
– 10 tytułów gier z wieloma nowymi projektami w fazie rozwoju
– Petroglyph jako pierwszy opracował grę na platformie Trion
– Pierwszą wydaną grą była Star Wars: Empire at War

Dane zebranie na podstawie informacji ze stron:

Oficjalna strona Petroglyph Games
http://www.petroglyphgames.com/

Wikipedia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Petroglify

Poniżej Newsy związane z Petroglyph z Głównej :