DUNE Series

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witajcie w świecie Arrakis – planety pełnej piasków, tajemniczych rud i jednego z najważniejszych zasobów wszechświata – specjalnego przyprawowego złota o nazwie melange. To na tej planecie rozgrywa się jedna z najsłynniejszych serii gier strategicznych – Dune.

Gry Dune II, Dune 2000 oraz Emperor: Battle for Dune zostały stworzone przez Westwood Studios i wciąż są uważane za klasyki gatunku. Rozgrywka osadzona jest w fikcyjnym świecie, który został stworzony przez amerykańskiego pisarza Franka Herberta. To właśnie jego powieści dały początek uniwersum Dune, a później stanowiły inspirację dla twórców gier.

W Dune II gracz wciela się w dowódcę jednej z trzech frakcji: Atreides, Harkonnen lub Ordos i ma za zadanie zdobyć Arrakis, kontrolując witalne złoża przypraw. Rozgrywka skupia się na budowaniu bazy, rekrutowaniu jednostek i prowadzeniu walki z przeciwnikami.

Dune 2000 to remake Dune II, który ukazał się w 1998 roku. Gra została odświeżona pod względem graficznym i dźwiękowym, ale zachowała kluczowe elementy rozgrywki, takie jak walki o złoża przypraw i rywalizacja między frakcjami.

Emperor: Battle for Dune to trzecia gra z serii, która ukazała się w 2001 roku. W grze gracz wciela się w dowódcę jednej z trzech frakcji: Atreides, Harkonnen lub Ordos, i ma za zadanie zdobyć Arrakis oraz zniszczyć głównego przeciwnika – cesarza Corrino. Gra wprowadziła nowe elementy, takie jak specjalne moce dla dowódców i możliwość wyboru misji.

Seria gier Dune to nie tylko świetna zabawa, ale również szansa na poznanie fascynującego świata Arrakis, tajemniczej przyprawy melange oraz frakcji walczących o kontrolę nad planetą. W dziale poświęconym grom Dune II, Dune 2000 oraz Emperor: Battle for Dune znajdziesz wiele informacji na temat tych gier, poradników, recenzji oraz ciekawostek. Dołącz do walki o Arrakis i dowiedz się więcej o jednej z najbardziej kultowych serii gier strategicznych.

Ostatnie wieści ze świata Dune zamieszczone na łamach Imperium Westwood