Postacie

Paul Atreides

Paul Atreides – główny bohater gry i jedyny syn księcia Leto Atreidesa. Paul zostaje wysłany na planetę Arrakis, by pomóc swojej rodzinie w zyskaniu kontroli nad produkcją cennego zasobu, jakim jest przyprawa melans. W trakcie gry Paul musi walczyć z siłami Harkonnenów, którzy chcą przejąć kontrolę nad Arrakis.

Jessica Atreide

Lady Jessica – matka Paula i żona Leto. Jessica jest Bene Gesserit – członkinią tajemniczej organizacji kobiet, które posiadają nadprzyrodzone moce.

Leto Atreides

Książę Leto Atreides – ojciec Paula i przywódca rodu Atreidesów. Leto jest uważany za jednego z najmądrzejszych i najbardziej sprawiedliwych przywódców w Imperium. Niestety, jego rodzinie zagraża niebezpieczeństwo ze strony Harkonnenów.

Liet Kynes

Liet-Kynes – naukowiec i ekolog, który zajmuje się badaniem Arrakis. Liet-Kynes jest jednym z nielicznych ludzi, którzy zrozumieli, jak ważną rolę w ekosystemie Arrakis odgrywają Fremenowie.

Baron Harkonnen

Baron Vladimir Harkonnen – przywódca rodu Harkonnenów i główny antagonistyczny bohater gry. Baron jest okrutnym i bezwzględnym człowiekiem, który pragnie przejąć kontrolę nad produkcją melansu na Arrakis.

Thufir Hawat

Thufir Hawat – główny doradca i strateg rodzinny Atreidesów. Thufir jest znany z tego, że potrafi przewidywać ruchy przeciwnika i pomaga rodom Atreidesów w walkach z Harkonnenami.

Shaddam IV

Emperor Shaddam IV – władca Imperium i jeden z najpotężniejszych ludzi we wszechświecie. Shaddam IV jest niechętny wobec rodu Atreidesów i chce, aby Harkonnenowie odzyskali kontrolę nad Arrakis.

Stilgar

Stilgar – przywódca grupy Fremenów, pustynnych nomadów zamieszkujących Arrakis. Stilgar jest jednym z najważniejszych sojuszników Paula w walce z Harkonnenami.

Harah

Harah jest Fremenką, członkinią plemienia Stilgara, jednego z wodzów plemiennych Fremenów na planecie Arrakis.

W grze Dune 1 Harah pełni rolę doradcy Paula Atreidesa, pomagając mu w zrozumieniu kultury i sposobu życia Fremenów. Harah jest bardzo lojalna wobec Paula i rodu Atreidesów, ponieważ widzi w nich nadzieję na wyzwolenie Fremenów spod panowania Harkonnenów.

W powieści „Diuna” Harah odgrywa jeszcze ważniejszą rolę. Jest opisana jako jedna z najważniejszych postaci w życiu Paula Atreidesa, gdy ten zostaje przywódcą Fremenów i walczy o wyzwolenie Arrakis spod panowania Imperium. Harah pomaga Paulowi zrozumieć kulturę i sposoby Fremenów, co pozwala mu zdobyć ich zaufanie i poparcie w walce z wrogami.

Gurney Halleck

Gurney Halleck – dowódca wojskowy i muzyk, który służy w rodzie Atreidesów. Gurney jest lojalnym przyjacielem Leto i Paula i pomaga im w walce z Harkonnenami.

Feyd Rautha

Feyd-Rautha Harkonnen – kuzyn barona Harkonnena i jeden z głównych dowódców wojskowych rodu Harkonnenów. Feyd-Rautha jest znany z tego, że jest bardzo sprytny i bezwzględny.

Duncan Idaho

Duncan Idaho – jeden z dowódców wojskowych rodu Atreidesów. Duncan jest bardzo lojalny wobec Leto i Paula i pomaga im w walce z Harkonnenami.

Chani

Chani to Fremenka, córka Liet-Kynes’a – naukowca i ekologa z planety Arrakis, którego pojawienie się na planecie wywołało wiele zmian w kulturze i sposobie życia Fremenów.

Chani pojawia się w grze jako jedna z członkiń plemienia Fremenów i jako bliska przyjaciółka i zaufana doradczyni Paula Atreidesa. Dzięki swojemu wysokiemu statusowi wśród Fremenów i swojej intuicji, Chani pomaga Paulowi zrozumieć kulturę i zwyczaje Fremenów, co jest kluczowe dla osiągnięcia jego celów i zwycięstwa w walce przeciwko Harkonnenom.

W powieści „Diuna”, na której opiera się gra, Chani jest jedną z głównych postaci. To ona stała się jedyną miłością Paula Atreidesa, a ich związek przyczynił się do stworzenia legendy o Mesjaszu Fremenów. Chani jest również ważną postacią dla kultury Fremenów, jako matka jednego z ich najważniejszych liderów.