House Ordos

Dom Ordos, jest otulony tajemnicą i spekulacjami – dokładnie tak, jak chcą tego stanowiący z Ordos. Kierowany przez tajemniczy kartel bogatych i wpływowych osób specjalizujących się w handlu i przemytnictwie, Dom Ordos nie ma jednoznacznego przywódcy. Nawet obywatele zamieszkujący tę odległą planetę pokrytą lodem mają niewielką wiedzę na temat tego, kto kontroluje ich los.

Jednak wiadomo, że odizolowana elita z Ordos dysponuje radykalnymi nowymi technologiami, które ma nadzieję położyć cały Arrakis w swoich rękach. Kupując nielegalne uzbrojenie od Domu Ix, Ordos wyposaża swoje wojska w zaawansowane technologicznie broń, która poniża technologię Harkonnenów i Atreidesów. Jednak pieniądze nie mogą kupić lojalności: żołnierze z Ordos zaskakująco często dezerterują, a mimo swojego bogactwa militarna siła Ordos pozostawia wiele do życzenia.

Executrix Council

The Council,  składa się z czterech istot, które tworzą jedno super-umysłowe bycie – poza tym niewiele wiadomo o Radzie, tajemniczym podmiocie, który rządzi lodowatą planetą Draconis 4, wykazując równocześnie efektywność komputera oraz swobodną brutalność dyktatora. Zasłaniając swoje wyniszczone twarze tarczami, cztery istoty są połączone w sieć neuronalną, tworząc jeden umysł, co maksymalizuje efektywność ich planów rządzenia Arrakis i osiągania dużych zysków. Cała komunikacja werbalna odbywa się za pomocą obrzydliwego Mówcy, przedstawionego tutaj na zdjęciu.

Roma Atani

Roma Atani, ludzki tłumacz prawie-ludzkiej Rady Wykonawczej Ordosów, informuje nowych generałów z Ordosów o stanie wojny na Arrakis. Spokojna i obojętna, Atani nie jest osobą skłonną do chwalenia czy krytykowania. Jak typowy przedstawiciel Ordosów, jej umysł pracuje w sposób binarny: albo generał wykonuje plan bitwy, albo nie. Ponadto, jeśli nowy generał nie osiąga maksymalnej efektywności, krytyka staje się bezcelowa. Ordosi opracowali wykwintne tortury, aby wyrazić swoje niezadowolenie.