Tiberian Series

„Witamy w Tyberyjskiej rzeczywistości.

Stań po dowolnej stronie konfliktu i walcz o słuszność sprawy.

Czy wolność i demokracja, czy też władza nad światem.”

 

“GDI wejdzie do kwatery głównej za mniej więcej dwadzieścia minut” – żołnierz NOD

“GDI nie zabija niewinnych” – generał Mark Sheppard

“Słodkich snów Slavik” – generał Hassan

“Witamy wśród żywych komandorze” – Oxanna

“Czas komuś dokopać” – komandor Michael McNeil

“Wyjaśnijmy coś sobie, nie słucham twych rozkazów, nie walczę dla ciebie, tylko dla Zapomnianych” – Umagon

“:Ludzkość o tobie zapomniała, Kane” – generał James Solomon

“Nie możesz złapać oddechu, za wcześnie aby mnie uznać za zmarłego ” – Kane

“Kane, służę ci przez tyle lat, wyślij pomoc” – generał Vega

“Rak, który niszczył Bractwo został odcięty” – komandor Anton Slavik

“Proszę się nie dziwić dowódco. O czym sobie porozmawiamy ? Twoje wojska i ty sam zabijasz małe dzieci, Oczywiście że to nieprawda, ale ludzie wierzą co zobaczą” – Kane

Seria Command & Conquer to kultowa marka strategii czasu rzeczywistego, która zaczęła swoją drogę w 1995 roku wraz z grą „Command & Conquer Tiberian Dawn”. Saga Tyberian składa się z kilku gier, które wprowadzają graczy w świat konfliktu między GDI (Global Defense Initiative) a Nod (Brotherhood of Nod), a także wprowadzają nowe technologie i jednostki.

Po wydaniu „Tiberian Dawn”, w 1996 roku ukazała się kontynuacja, czyli „Command & Conquer Tiberian Sun”. Następnie, w 1999 roku, pojawiła się gra „Command & Conquer Tiberian Sun: Firestorm”, która była rozszerzeniem do drugiej części.

W 2002 roku powstała „Command & Conquer Renegade” – pierwsza gra z serii, która nie była strategią czasu rzeczywistego, ale FPS-em/TPS-em. Gracze wcielali się w postać Nicka „Havoc” Parkera, członka GDI, który ma za zadanie zniszczyć Nod z głowy.

Kolejnymi grami z serii Tyberian były „Command & Conquer 3: Tiberium Wars” (2007) oraz „Command & Conquer 4: Tiberian Twilight” (2010), które zamykały historię konfliktu między GDI a Nod.

W 2020 roku pojawił się remaster pierwszej części – „Command & Conquer Remastered”, który został wydany z okazji 25. rocznicy premiery gry. Zawiera on zremasterowaną wersję „Tiberian Dawn” oraz dodatek „Covert Operations”.