Interfejs Użytkownika

Command & Conquer™: Legions BETA 0.5.8560 - wrzesień 2023

Command & Conquer™: Legions BETA 0.6.11996 - styczeń 2024

1 – Action Points [punkty akcji]

Pasek przedstawiający posiadane punkty akcji.

2 – Avatar

Ikona reprezentująca gracza. Po jej kliknięciu mamy dostęp do dodatkowego menu zawierającego szczegółowe statystyki gracza, informacje o jednostkach, ustawienia gry oraz rankingu indywidualnym oraz sojuszu.

 

3 – Pasek postępu VIP

Gracz każdego dnia otrzymuje pewną ilość zasobów oraz, co najważniejsze, % wzmocnienia (Buffy). Im wyższy poziom VIP tym większa ilość zasobów jak i więcej wzmocnień.

Każdego dnia gracz otrzymuje pewną ilość punktów VIP za darmo w menu VIP , aby sukcesywnie podnosić poziom VIP, jak również jako znajdki w skrzyniach . Istnieje również możliwość dokupienia punktów za ZŁOTO będące walutą premium w grze.

Złoto poza dostępnym sklepem w grze, pozyskujemy podczas gry różnymi sposobami dostępnymi dla każdego gracza f2p.

4 – Zarządzanie Bazą

Niepozorna, z początku trudno dostrzegalna ikona, po której kliknięciu wchodzimy do Menu zarządzania bazą. Z jego poziomu możemy odpalić wzmocnienia dla interesujących nas dziedzin, wojskowych, produkcyjnych, budowlanych jak również włączać tarcze bazy czy teleport.

 

5 – lista znaczników na mapie

Zestawienie zbiorcze znaczników postawionych na mapie zarówno przez nas jak i sojuszników. To właśnie dzięki nim wiemy, gdzie się teleportować, gdzie przerzucać oddziały, która lokacja będzie kolejnym celem ataku sojuszników itp.

 

6 – posiadane surowce

krótkie zestawienie posiadanych surowców.

7 – sklep

Sklep Premium, gdzie możemy dokupić sobie różnorakie usprawnienia w grze – tu chyba wiele nie trzeba tłumaczyć, słowo „okazja” rozbrzmiewa tutaj po wielokroć pod różnymi szyldami ;).

 

8 – czas serwera

 

9 – Aktualne wydarzenia 'Eventy’ na serwerze

zestawienie obecnie aktywnych wydarzeń dostępnych na serwerze. Gorąco polecam do częstego odwiedzania. Nie trzeba specjalnego wysiłku, by odebrać część nagród, jednak aby ukończyć zadania do końca, nierzadko trzeba się nieźle nagimnastykować, jednak nagrody w zupełności wynagradzają poniesiony trud.

 

10 – lista aktywnych oddziałów i skautów „w polu”

Menu przedstawiające listę jednostek oraz skautów „w polu”.  Niewielka ikonka w lewym dolnym rogu wyświetlonego avatara oddziału/skauta oznacza status jednostki w jakim się znajduje.

11 – wykorzystane sloty oddziałów

krótka informacja dotycząca ilość wykorzystanych slotów oddziałów / wszystkie dostępne sloty oddziałów.

Ilość dostępnych slotów oddziałów rośnie wraz z postępem gry ( rozbudową Placu Budowy – Construction Yard’u).

  • 1 slot – Construction Yard poz. 1 do poz. 3
  • 2 sloty – Construction Yard poz. 4 do poz. 9
  • 3 sloty – Construction Yard poz. 10 do poz. 15
  • 4 sloty – Construction Yard poz. 16 do poz. 20
  • 5 slotów – Construction Yard poz. 21 do poz. 25

12 – podręczne menu współdziałania

ikona zielone – wsparcie sojuszników podczas rozwoju bazy/naprawy jednostek/itp

ikona niebieska – wsparcie sojuszników podczas akcji grupowych (wspólne ataki/wsparcie wojskami)

13 – Menu Oficerów

To właśnie w tym miejscu znajdziecie wszelkie informacje dotyczące Waszych Oficerów. Podniesiecie poziom gwiazdek, wybierzecie ścieżkę rozwoju talentu, odblokujecie i podniesiecie poziom umiejętności oficera czy znajdziecie ich szczegółowe statystyki i osiągnięcia w grze.

 

14 – Menu Sojuszu

To jedno z miejsc do którego zaglądam najczęściej, gdyż wsparcie własnego sojuszu jest tutaj kluczowe. Rozwój poszczególnych  technologii sojuszu, skrzynki z prezentami, pomoc sojusznicza, wewnętrzne rankingi, informacje dotyczące posiadanych struktur na włąsnym terytorium – to wszystko znajdziecie właśnie tutaj.

15 – Wyposażenie – Menu posiadanych zasobów

Skrzynki z zasobami, przyspieszenia, wzmocnienia ( Bufy), mapy, Chipy, Vouchery, skrzynie z elementami mecha i wiele wiele innych – wszystkie zdobyte podczas (różnymi drogami) nagrody znajdziecie właśnie tutaj.

 

16 – EVA

EVA towarzyszy nam od pierwszej części Command & Conquer – Tiberian Dawn. Electronic Video Agent lub Electronic Video Assistant (C&C Renegade) możemy usprawniać wraz z rozwojem gry poprzez dodawanie kolejnych chipów, dodają nam nowych wzmocnień pasywnych jak również po połączeniu w zestaw kolejnych umiejętności strategicznych, zarówno ekonomicznych jak i wojskowych jak: otrzymanie produkcji podstawowych zasobów o wartości odpowiadającej 5-godzinej produkcji, skrócenie czasu budowy struktur i wiele wiele innych.

 

17 – Menu rozgrywki jednoosobowej w trybie Skirmish

na chwilę obecną dostępne są do 3 dodatkowe tryby rozgrywki (odświeżane każdego dnia):
– Furia mechów
– Globalny podbój
– Główne pole bitwy

18 – Szukaj na mapie

Szybkie i intuicyjne menu poszukiwań zasobów i cyborgów na mapie. Klikasz, ustawiasz pożądany poziom – wyszukaj i gotowe.

 

19 – Misje

Karta zawierające zestawienie misji głównych, pobocznych, jak również codziennych osiągnięć.

 

20 – Menu lokalizacji

współrzędne X,Y określają aktualne współrzędne centrum wyświetlonej mapy. Poprzez kliknięcie otwiera nam się dodatkowa zakładka umożliwiająca wpisanie szukanych współrzędnych oraz przejście do zadanej lokacji, jak również wyświetla nam informacje o aktualnym serwerze.

 

21 – Menu aktywnych premii

zestaw ikon przedstawiających aktywne premie w grze, np.:
– zwiększenie prędkości harwesterów
– zwiększenie produkcji ropy
– zwiększenie produkcji stali
– zwiększenie produkcji metali ziem rzadkich
– zwiększenie produkcji tyberium
– zwiększoną pojemność wojsk (rozkaz mobilizacji)
– tarcza obronna
– zwiększony atak wojsk
i tym podobne

22 – pobieranie dodatkowej zawartości w grze

ikona dość rzadko spotykana, zazwyczaj po większej aktualizacji gry, pobierana jest jeszcze dodatkowa zawartość w trakcie rozgrywki której zaawansowanie znajdziecie właśnie w tym miejscu

23 – przepustka sezonowa

dodatkowy zestaw misji, których wykonywanie w danym sezonie dostarcza nam różnorakich nagród (surowce, przyspieszenia, karty postaci, waluta premium, itp.)

24 – posterunek dowodzenia

wraz z aktualizacją 0.6.11996 otrzymaliśmy nowy pakiet misji, których wykonywanie przynosi nam kolejne nagrody (wraz z kolejnymi poziomami posterunku dowodzenia)

 

uwaga!

Treści opisujące grę pochodzą z wersji Beta gry. Finalna wersja gry może różnić się od przedstawionych powyżej.