House Harkonnen

Dom Harkonnenów jest zbudowany na prostych fundamentach strachu i terroru, dwóch taktyk, które czynią oddziały Barona Harkonnenów jeszcze bardziej niebezpiecznymi: ryzykuj śmierć na polu bitwy lub cierp powolną, nieznośną śmierć w komnatach Barona, podczas gdy on obserwuje to z zadowoleniem. W tej hierarchii opartej na zdradzie żołnierze awansują poprzez oszustwo, podstęp i, jeśli konieczne, zabójstwo. Bezwzględność armii Harkonnenów jest legendarna, ale plotki o ich nielegalnym arsenałach atomowych są jeszcze bardziej przerażające.

Pochodzący z przemysłowego pustkowia zwanej Giedi Prime, Dom Harkonnenów jest podobny do swojego Barona: zimny, bezwzględny, egomaniakalny, ale genialny i śmiertelnie skuteczny. Przede wszystkim napędza go kanly, czyli zemsta, skierowana przeciwko Domowi Atreidesów, którzy według Harkonnenów pozbawili ich tego, co należy im zgodnie z prawem: całą planetę Arrakis.

Baron Rakan Harkonnen

Jego maniery przypominają świnie: Baron Rakan jest nabrzmiałym, obrzydliwym chamem, znanym zarówno ze względu na odrażające przyzwyczajenia higieniczne, jak i brutalne zachowanie. Faktycznie, wyrwanie sercowych wtyczek swoim niekompetentnym sługom uważane jest za akt łaski. Jednak pod tą grubą powłoką kryje się złośliwy, metodyczny, przebiegły umysł, który jest skłonny złamać kilka upierdliwych ordynacji Gildii, aby osiągnąć przewagę w wojnie o Arrakis. Podczas otwartego lekceważenia międzygalaktycznego prawa dla celów Harkonnenów, wie, że tylko paranoja zapewni jego osobiste przetrwanie. W rzeczywistości, Baron nie ufa swoim generałom, doradcom, nawet swoim spadkobiercom, a na zanieczyszczonym trującymi substancjami świecie Giedi Prime jest to niezbędne. Przecież zdrada, podstęp i wbijanie noża w plecy zbudowały koszmarne imperium Rakana.

Książe Guseng (The Snake) – młodszy brat

Jego spokojna, obojętna postawa i skrupulatne dbanie o wygląd ukrywają przebiegły umysł, który jego ojciec, Baron Rakan, podziwia tak samo, jak się go boi. I słusznie powinien się bać. Owszem, Książę Gunseng jest młodszym z dwóch synów Barona, ale Rakan wie, że opanowanie Gunsenga – które przeradza się w zarozumiałą arogancję, gdy tylko osiąga swój cel – oznacza, że jest on zdolny do brutalności niezbędnej do rządzenia Harkonnenami i miażdżenia rywalizujących domów. Harkonnenowie są znani z agresywności i chamskiego zachowania. Fakt, że Gunseng jest cichy i skryty, czyni go dwa razy bardziej niebezpiecznym.

książe Copec – starszy brat

Jak ojciec, tak syn. Książę Copec jest gotowy – może nawet zbyt gotowy – „aby wejść w buty swojego ojca”. Copec jest równie brutalny, wojowniczy i wyniosły jak Rakan, nie jest jednak dotknięty degenerującymi chorobami, które dręczą schorowanego Rakan. Brakuje mu ostrych umysłowych zdolności jego brata i rywala Gunsenga, ale Gunseng byłby głupcem, gdyby lekceważył klasyczne Harkonnenowskie cechy siły brutu, wytrwałości i nienawiści w przypadku Copeca.

Yanich Kobal – Harkonnen Mentat

Chudy, nerwowy Yanich przeprowadza krótkie informacje dla nowych generałów Harkonnenów, gdy z radością zamieniają Arrakis w rzeź. Nie dajcie się zwieść jego wyniosłemu usposobieniu. Może wydawać się pogardliwy wobec nowych generałów podczas briefingu misji, ale to jedynie przykrywka dla jego obawy, że jeśli zostanie włączony do nieudanej kampanii, czeka go powolna śmierć. Tak samo jak każdego generała, który poniósł porażkę na wydmach, czeka śmierć.