Earth And Beyond

Twórca: Westwood Studios
Wydawca: Electronic Arts
Data wydania: 26 luty 2002

Wymagania:
Procesor: Pentium III/Athlon 800 MHz
HDD: 800 Mb
Grafika: 32mb komptybilna z Direct3D
RAM: 128 Mb
Multiplyer: LAN, cable modem or 56k modem

Gra wciąż posiada spore grono miłośników. Aby dołączyć i poczuć klimat EaB wystarczy wbić pod ten adres net-7.org.

 

Opis gry

Po trwającym dwa stulecia konflikcie trzy ludzkie rasy – Progeni, Terranie i Jenquai – doszły do chwiejnej równowagi sił dzieląc pomiędzy siebie znaną przestrzeń. Terranie zajęli Ziemię, kwaterę główną ich potężnych koropracji handlowych. Zrodzeni przez gentykę Progeni, stworzeni by być doskonałymi, zarządzali pustkowiami Marsa. Z kolei Jenquai, bezustannie poszukujący wiedzy zbudowali olbrzymie stacje kosmiczne orbitujące wokół księżyców Jowisza.
Pokój stał się przeszłością gdy odkryto pierwsze gwiezdne wrota – starożytny artefakt zbudowany przez nieznany lud. Pożądając tajemnicy Wrót Jenquai usiłowali zataić ich odkrycie. Jednakże na nic zdały się ich wysiłki; w ciągu kilku miesięcy szpieg zatrudniony przez terrański konglomerat InfinitiCorp ujawnił istnienie wrót, co rozwścieczyło Terran i Progenów. Ludzkość nagle została pochłonięta epicką walką o kontrolę nad Wrotami.
Prze dziewięć lat trzy rasy korzystając z broni o wiele bardziej zabójczych niż kiedykolwiek wcześniej prowadziły wyniszczającą wojnę, którą nazwano Wojną Wrót. Konflikt pochłonął miliony istnień, i kolejne miliony podążyłyby ich śladem gdyby Terranie nie zaskoczyli swoich wrogów propozycją zawieszenia broni. Po miesiącach negocjacji trzy cywilizacje zgodziły się na wspólne korzystanie z wrót i ponownie nastał niestabilny pokój.
Jednakże InfinitiCorp miała własne plany. W największej tajemnicy naukowcy korporacji rozpracowali technologię Wrót i zaledwie po kilku latach potężny konglomerat obwieścił zaskoczonemu światu stworzenie Infinitigate – Wrót stworzonych przez Terran przy użyciu obcej technologii.
Od czasu wynalezienia Infinitigate upłynęło 50 lat. Progeni, Jenquai i Terranie zankomicie prosperowali rozprzestrzeniając swoją cywilizację na dwanaście układów słonecznych, eksplorując ich bogactwa. Jednakże pomimo panującego pokoju nieufność pozostała. Napięcia i brak zaufania rządzą stosunkami pomiędzy rządami ras i każdy obywatel obawia sie dnia, w którym widmo wojny ponownie rzuci swój cień na ludzkość.
Coś jeszcze, coś bardziej przerażającego nurtuje umysły ludzi. Obcy którzy zbudowali Wrota — obcy z zauważalnie wyższą inteligencją i lepszą technologią — ciągle się nie pojawili. Gdzie się udali? Czy powrócą? I czy będą zadowoleni widząc ludzkość kolonizującą tereny, które niegdyś należały do nich?

„Earth and Beyond” to gra MMORPG z 2002 roku, opracowana przez Westwood Studios. Oto kilka ciekawostek dotyczących tej gry:

  • Gra Earth and Beyond była pierwszą grą MMORPG, która została wydana przez Electronic Arts.
  • Earth and Beyond miała jedną z największych map w grach MMORPG, z ponad 6000 sektorami do odkrycia.
  • W grze istniały trzy różne rasy do wyboru: Terran, Progen i Jenquai, z każdą z nich związana była inna linia fabularna.
  • W Earth and Beyond gracz mógł wykonywać różne zadania, w tym handlować towarami, walczyć z innymi graczami lub NPC, a także eksplorować kosmos.
  • W grze istniała możliwość stworzenia własnej gildii, która mogła posiadać własną stację kosmiczną.
  • Gra została zamknięta w 2004 roku, ze względu na niską liczbę graczy i problemy finansowe studia Westwood Studios.