Pirates

The Legend of Black Kat

Twórca: Westwood Studios
Wydawca: Electronic Arts
Data wydania: 2002

„Pirates – The Legend of Black Kat” to gra akcji z 2002 roku, wyprodukowana przez studio Westwood Studios i wydana przez Electronic Arts na platformy PlayStation 2 i Xbox. Gracz wciela się w postać kapitana Katariny de Leon, znanego również jako Czarnej Katarzyny, która przemierza Kariby na swoim statku pirackim, walcząc z niebezpiecznymi przeciwnikami i szukając skarbów.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym świecie, w którym Katarzyna poszukuje skarbu legendarnej wyspy Azylii. Gracz przemierza różne wyspy, napotykając na swojej drodze różnego rodzaju przeciwników, w tym wrogie okręty, piratów i stworzenia morskie. W trakcie rozgrywki gracz ma możliwość ulepszania swojego statku, uzbrajania go w coraz potężniejsze działa i zwiększania jego wytrzymałości.

Gra oferuje wiele różnych rodzajów walk, w tym walki morskie, walki na lądzie oraz walki z bossami. Oprócz tego, gracz ma możliwość zdobywania nowych umiejętności, takich jak walka wręcz i strzelanie z muszkietu. W międzyczasie gracz może także zbierać skarby, które pozwalają na kupowanie lepszych uzbrojenia i ulepszanie statku.

„Pirates – The Legend of Black Kat” charakteryzuje się piękną grafiką, dobrą muzyką i płynnym systemem walki. To idealna gra dla fanów pirackiej tematyki i miłośników gier akcji.