Lands of Lore: The Throne of Chaos

Twórca: Westwood Studios
Wydawca: Virgin Games
Data wydania: 1993

„Lands of Lore: The Throne of Chaos” to gra z gatunku RPG, wydana w 1993 roku przez Westwood Studios. Gracz wciela się w postać bohatera, który wyrusza na poszukiwanie zaginionej korony, by ocalić królestwo od chaosu i zniszczenia.

Akcja gry toczy się w świecie fantasy, w królestwie Gladstone, które zaczyna podupadać pod wpływem złego wpływu ciemnych mocy. Gracz odwiedza różne lokacje w królestwie, w tym lasy, jaskinie, zamki i inne, aby zbierać informacje, zdobywać przedmioty i walkę z wrogami.

Gracz może wybierać spośród trzech postaci: Knięcia Conrada, Drużkowej Lory i Maga, by odkryć tajemnice królestwa i uratować je przed zagładą. Gra oferuje także system walki, umożliwiający graczowi używanie broni i magii, aby pokonać wrogów.

„Lands of Lore: The Throne of Chaos” wyróżnia się piękną, dwuwymiarową grafiką, muzyką i dźwiękami, co sprawia, że gracz zanurza się w świecie fantasy. Gra otrzymała wiele pozytywnych recenzji za swoją oryginalną fabułę, grafikę i rozgrywkę, a także za to, że umożliwia graczowi eksplorowanie rozległego świata i odkrywanie tajemnic.