NOX

Twórca: Westwood Studios
Wydawca: Electronic Arts
Data wydania: 25 styczeń 2000

Wymagania:
Procesor: Pentium 200 MMX
HDD: 300 Mb
Grafika: 2mb
RAM: 32 Mb
Multiplyer: LAN, cable modem or 56k modem
tryb gry: singleplayer/multiplayer

Opis gry

„Nox” to akcji RPG, wydana w 2000 roku przez Westwood Studios. Gra oferuje trzy różne kampanie dla trzech klas postaci: Wojownika, Czarodzieja i Złodzieja, każda z unikalnymi umiejętnościami i stylami walki.

Fabuła gry opowiada historię Jacka, który zostaje przeniesiony do alternatywnego świata, pełnego magii i stworzeń. Gracz musi pomóc Jackowi w odkryciu tajemnic świata Nox, pokonaniu złych sił i uratowaniu świata.

Gra oferuje bogaty system walki, który pozwala graczowi na użycie różnorodnych broni i umiejętności. W „Nox” gracz może wykorzystać też czary, aby pokonać przeciwników. Kolejnym elementem gry jest eksploracja, która pozwala na odkrywanie nowych lokacji i zdobywanie skarbów.

„Nox” oferuje także tryb multiplayer, w którym gracze mogą rywalizować w różnych trybach gry, takich jak Deathmatch, Capture the Flag i King of the Hill.

Gra została doceniona przez krytyków za innowacyjny system walki, interesującą fabułę oraz wspaniałą oprawę graficzną. 

„Nox” to gra, która zyskała sobie uznanie fanów gatunku RPG i stanowi godne miejsce w historii gier komputerowych.

NOX: Reloaded

Odsłona NOX w wersji Multiplayer. Przygotowana specjalnie do potyczek PvP.  Ciągle rozwijana i wspierana przez fanów serii. Aby zacząć swoją przygodę, wystarczy pobrać darmowego klienta gry z zaprzyjaźnionego z nami serwisu NOXCOMMUNITY oraz darmowe konto w serwisie XWIS.