NOX

Twórca: Westwood Studios / Westwood Pacific
Wydawca: Electronic Arts
Data wydania: 25 styczeń 2000

Wymagania:
Procesor: Pentium 200 MMX
HDD: 300 Mb
Grafika: 2mb
RAM: 32 Mb
Multiplyer: LAN, cable modem or 56k modem
tryb gry: singleplayer/multiplayer

Opis gry

„Nox” to akcji RPG, wydana w 2000 roku przez Westwood Studios. Gra oferuje trzy różne kampanie dla trzech klas postaci: Wojownika, Czarodzieja i Złodzieja, każda z unikalnymi umiejętnościami i stylami walki.

Powstanie gry Nox można datować na rok 1997, kiedy to na Game Developers Conference pojawił się Michael Booth, niezależny programista z Iowa, który zaprezentował swój projekt gry. Booth był wtedy programistą w firmie produkującej symulatory jazdy, ale jego pasją było tworzenie gier. To właśnie z myślą o tym, żeby zrobić coś, co będzie przede wszystkim ciekawe dla graczy, spędzał wieczory i weekendy na programowaniu swojej gry.

Pierwotnie Nox było grą z gatunku fantasy, w której gracz wcielał się w postać maga walczącego z innymi magami w symulowanej walki na arenie. Gra była pozbawiona spójnej fabuły, ale zawierała elementy akcji i była bardzo dynamiczna. Gra zdobyła uznanie na Game Developers Conference, a sam Booth zyskał sławę niezależnego twórcy.

Gra przeszła do rąk firmy Westwood Studios, która zdecydowała się wydać grę na rynku. Zespół deweloperski dodał do gry spójną fabułę i tryb dla pojedynczego gracza, ulepszając także grafikę i dźwięk. Gra ukazała się na rynku w 2000 roku i zyskała uznanie graczy i krytyków.

Nox to gra bardzo nietypowa jak na ówczesne standardy. Mimo że zawierała elementy gier RPG, to jednak wyróżniała się bardzo dynamiczną rozgrywką i efektownymi efektami specjalnymi. Gracze mieli do wyboru trzy klasy postaci – maga, wojownika i łucznika – oraz mieli możliwość wyboru drogi, jaką chcą podążać w grze. Gra oferowała tryb multiplayer, co było dość nowatorskim rozwiązaniem w tamtych czasach.

Fabuła gry opowiada historię Jacka, który zostaje przeniesiony do alternatywnego świata, pełnego magii i stworzeń. Gracz musi pomóc Jackowi w odkryciu tajemnic świata Nox, pokonaniu złych sił i uratowaniu świata.

Gra oferuje bogaty system walki, który pozwala graczowi na użycie różnorodnych broni i umiejętności. W „Nox” gracz może wykorzystać też czary, aby pokonać przeciwników. Kolejnym elementem gry jest eksploracja, która pozwala na odkrywanie nowych lokacji i zdobywanie skarbów.

„Nox” oferuje także tryb multiplayer, w którym gracze mogą rywalizować w różnych trybach gry, takich jak Deathmatch, Capture the Flag i King of the Hill.

 

NOX: Reloaded

Odsłona NOX w wersji Multiplayer. Przygotowana specjalnie do potyczek PvP.  Ciągle rozwijana i wspierana przez fanów serii. Aby zacząć swoją przygodę, wystarczy pobrać darmowego klienta gry z zaprzyjaźnionego z nami serwisu NOXCOMMUNITY oraz darmowe konto w serwisie XWIS.

OpenNOX

OpenNOX to darmowa implementacja silnika gry Nox, rozszerzona o nowoczesne funkcje. Jest zdolna do uruchamiania tych samych bitew wieloosobowych oraz oryginalnej kampanii (dostępna na systemach Windows 7+ i Linux)!

Aby w nią zagrać, konieczne jest posiadanie własnej kopii gry Nox (GoG/Origin/CD). OpenNOX pozwala cieszyć się kultowym tytułem wzbogaconym o nowe możliwości, zachowując jednak esencję pierwowzoru. Dzięki temu gracze mogą ponownie przeżyć magiczną przygodę w świecie Nox, korzystając z nowoczesnych ulepszeń i doskonałej rozgrywki wieloosobowej.

więcej informacji na stronie projektu oraz w serwisie GitGub.