Nowe Jednostki Sowietów

Boris

Uzbrojenie: karabin AKM oraz wskaźnik laserowy do naprowadzania bombowców
Koszt: 1000
Zastosowanie: do eliminowania piechoty oraz niszczenia budynków
Pancerz: lekki
Wymagane budynki: Radar Tower
Polska nazwa: Borys

Bohater narodowy Związku Radzieckiego znany ze swojego opanowania i odwagi. Opowieści o jego skrytym zakradnięciu się do baz wroga i naprowadzeniu na strategiczne cele bombowców to już prawie legendy! Owszem, Borys posiada własnego „kałasza” i może nim wspierać piechotę w natarciu, ale jego siła to właśnie operacje dywersyjne. Gdy zostanie umiejętnie podprowadzony w okolice bazy wroga może swoim wskaźnikiem laserowym oznaczyć cel i wezwać samoloty MIG by zrzucił nań bomby. Tylko pamiętaj by zapewnić mu cisze i spokój albo silną osłonę, bo trochę trwa, zanim samoloty dolecą ze swojej bazy nad cel.

Siege Chopper

Uzbrojenie: karabin maszynowy lub działo kalibru 155mm
Koszt: 1400
Zastosowanie: do niszczenia piechoty (z powietrza) lub budynków i pojazdów (z ziemi)
Pancerz: lekki
Wymagane budynki: War Factory, Radar Tower, Battle Lab
Polska nazwa: ? ? ?

Ten śmigłowiec jest przejawem typowego dla Rosjan uwielbienia do dużej siły ognia. W powietrzu nie stanowi niczego szczególnego: ot, kolejny pojazd latający wyposażony w karabin maszynowy do rażenia piechoty wroga. Ale jego urok pojawia się, gdy po wylądowaniu zamienia się w… haubicę 155 mm! Jest niezastąpiony przy ataku na bazę wroga, pod warunkiem, że zapewni mu się osłonę na krótkim dystansie.

Spy Plane

Uzbrojenie: brak
Koszt: za darmo
Zastosowanie: służy do odkrywania odległego terenu
Pancerz: lekki
Wymagane budynki: Radar Tower
Polska nazwa: samolot szpiegowski

Ten samolot jest efektem tajnych prac na maszyną zwiadowcza prowadzonych w czasie inwazji amerykańskiej. Lecąc na dużej wysokości robi on serię zdjęć celu odsłaniając również pewien obszar w jego okolicach. Dobrze użyty okazuje się całkiem skuteczny w demaskowaniu planów wroga.